28-12-2018 22:48:46 Son Güncelleme: 28-12-2018 23:55:46

EROĞLU, Rekor için kolları sıvadı

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için açıkladığı ilk belediye başkan adayları arasında gösterdiği Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU rekor için kolları sıvadı. EN YAKIN RAKİBİNİ %12.66 OY FARKLA GEÇTİ
EROĞLU, Rekor için kolları sıvadı

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için açıkladığı ilk belediye başkan adayları arasında gösterdiği Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU rekor için kolları sıvadı.
EN YAKIN RAKİBİNİ %12.66 OY FARKLA GEÇTİ 

2014 yerel seçimlerinde aldığı %50.13 oyla en yakın rakibini %12.66 oy farkıyla geçen EROĞLU, 31 Mart 2019 bu farkı daha da açmak için kolları sıvadı.

Tokat’ın sevilen başkanı EROĞLU, geçtiğimiz Kasım ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçimlerinde ismini açıkladığı ilk 20 belediye başkan adayı arasında bulunuyor.

“SİZLERE VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRMENİN HUZURU İÇİNDEYİM” 

Tokat’a 37 yaşında %50.13 oyla belediye başkanı seçilen EROĞLU, 30 Mart 2014 yerel seçim vaatleri tek tek hayata geçirirken birçok yeni projeyi de Tokatlıların hizmetine sundu. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aday yeniden kendisin aday göstermesinin ardından Başkan Eroğlu, “Saygıdeğer hemşehrilerim; Sizlerin gönül destekleri ile AK Parti Tokat Belediye Başkan Adayı olarak yeniden huzurunuzdayız. Mevlana’nın övgüsüne mazhar olmuş Tokat’ta 4,5 yılda Belediye bütçesinin imkanları dahilinde herkese eşit, adaletli hizmet sunduk. Allah’a şükürler olsun birçok olmaz denilen işi hep birlikte başardık. Biz olduk, evladınız olduk, kardeşiniz olduk. İyi günde, kötü günde, düğünde, cenazede birlikte olduk. Acımızı da, mutluluğumuzu da beraberce paylaştık. Bütün bu güzellikleri sizlerle yaptık, sizlerle başardık. Sizlerin duası ve gönül desteği olmasa bunları asla başaramazdık. Şimdiye kadar yaptığımız tüm işlerde yanımızda olan, arkamızda duran, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, milletvekillerimize, tüm teşkilat mensuplarımıza ve hassaten saygıdeğer hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Sizlere verdiğimiz sözleri yerine getirmenin huzuru içerisinde aşk ile çalıştık. Yeniden Büyük Türkiye yolunda hep birlikte, geleceğin Tokat’ını inşa etmek için yine Bismillah diyoruz. İlk günkü aşk ile. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

EROĞLU’NUN ÖZGEÇMİŞİ
1977 yılında Tokat’ta doğdu. İlköğrenimini Tokat Cumhuriyet İlkokulunda, orta ve lise tahsilini Tokat imam hatip Lisesinde tamamladı. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Lisans öğrenimine başladı. 1999 yılında Hukuk Fakültesi eğitimini tamamladı. 2001 yılından itibaren Tokat’ta serbest avukatlık mesleğini icra etmektedir. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışmaları olan EROĞLU, Tokat Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Kızılay Şube yönetim kurulu üyeliği, Elden Ele Derneği Başkanlığı, TAHAD yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Yine bir dönem Tokat Barosu CMK Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü. Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI