HABER AKIŞI

UMED Sinema Akademisi İstanbul’da başlıyor

 Tarih: 20-03-2018 20:00:00
Uluslararası Medya ve Enformasyon Derneği, bugüne kadar hayata geçirdiği projelere yeni bir boyut kazandırıyor.

Ülke çapında çok sayıda Medya Akademisi açan ve sempozyum düzenleyen UMED, İstanbul’da sinema akademisi düzenliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği UMED Sinema Akademisi 7 Nisan'da başlıyor. 

Koordinatörlüğünü Abdulhamit Güler’in yapacağı akademi için başvurular başladı. 4 Nisan’a kadar devam edecek başvurular sonrası 5-6 Nisan’da mülakatlar yapılacak ve 7 Nisan’da sinema akademisi başlayacak.

DEĞİRMENCİ: SİNEMAYA İLGİYİ ARTIRMAK ZORUNDAYIZ

Uluslararası Medya ve Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci sinema alanındaki yetenekli gençler için ciddi bir girişimde bulunduklarını kaydetti. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğinin çok önemli olduğunu ifade eden Değirmenci, “Ülkemizi sinema alanında sürekli ve nitelikli eserler üreten bir cazibe merkezi haline getirmeliyiz” dedi. Yazılı ve görsel medyaya yönelik çok sayıda çalışmalara imza attıklarını ifade eden Değirmenci, UMED olarak, Kültür Sanat alanında da önemli projelere imza atacaklarını belirtti. UMED Başkanı Değirmenci, sinemaya ilgiyi artırmak ve ülke sinemasına yeni yetenekler kazandırmak için sorumluluk aldıklarını söyledi.

GÜLER: HEDEFİMİZ YENİ BİR BAKIŞ AÇISI SAĞLAMAK

Akademi hakkında bilgi veren yazar-yönetmen Abdulhamit Güler de, tamamen ücretsiz olacak akademide geniş kapsamlı bir müfredat işleneceğini belirtti. 6 hafta boyunca 100 saati bulacak pratik ağırlıklı eğitimler yapılacağına dikkat çeken Güler, “Dersler sinema tarihi, görüntü ve yönetmenlik, kurgu, senaryo, sinema yazarlığı ve film okumaları başlıklarında yürütülecek. Bir bakış açısı sağlama hedefindeyiz” dedi.

Eyüp Sultan Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek ve 12 Mayıs’ta nihayete erecek sinema akademisinde öğrenciler kısa filmlere imza atacak. Akademiye başvurular CV ile info@umed.com.tr adresine mail yoluyla yapılacak.

  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER MEDYA HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Devletin şefkatli eli kazazedelerimizin üzerindedir” “Devletin şefkatli eli kazazedelerimizin üzerindedir” Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz'da m..
“Buranın, Türkiye’nin en güzel yeri olması gerekiyor” “Buranın, Türkiye’nin en güzel yeri olması gerekiyor” Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Ankara Doğantepe Mahallesi'nde yaptırılan..
“Türkiye ne kadar gelişirse gelişsin, esnafımızın yeri ayrı” “Türkiye ne kadar gelişirse gelişsin, esnafımızın yeri ayrı” Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, veren İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odala..
“Trafik sorununun minimuma indirildiği çok önemli bir hayat kurtarıcı rol oynayacak” “Trafik sorununun minimuma indirildiği çok önemli bir hayat kurtarıcı rol oynayacak” Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, basın ofisinden açıklama yaptı.
  SİYASET HABERLERİ
CHP’li Tüzün, son sayıyı açıkladı CHP’li Tüzün, son sayıyı açıkladı CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Olağanüstü Kurultay için toplanan imzaları..
Anastasiadis bu kez çizgiyi fena aştı! Anastasiadis bu kez çizgiyi fena aştı! Kıbrıs'ta, AGİT'in desteğiyle Türk ve Rum gazeteciler için hazırlanan tavsiye ni..
AB ülkesi kararı verdi! Konya'da sandık kurulacak AB ülkesi kararı verdi! Konya'da sandık kurulacak İsveç'te eylül ayında yapılacak genel ve yerel seçimler için bütün yurt dışı tem..
Hulusi Akar'dan veda mesajı Hulusi Akar'dan veda mesajı Milli Savunma Bakanı olan Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne veda mesajı ya..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı