HABER AKIŞI

TÜSEB KPSS 60 puan ile kamu personeli alımı yapacak! İşte, başvuru şartları!

 Tarih: 12-02-2018 18:00:00
Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), tarafından bünyesindeki eksikliği gidermek amacıyla farklı pozisyonlarda kamu personeli alımı gerçekleştirecek. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), Devlet Personel Başkanlığı üzerinden 21 kişilik boş kontenjan açarak personel alımı yapacağını duyurdu. Peki, yayımlanan ilana göre TÜSEB KPSS 60 puan ile kamu personeli alımı için başvuru şartları nelerdir?

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi aracılığıyla kamu personeli alımında bulunacağının açıklamasını gerçekleştirdi. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) personel alımı için bir ilan yayımlayarak bünyesindeki eleman açığını gidermek için 21 kişilik personel alımı yapacağının duyurusunda bulundu. Öte yandan, personel alımı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) esasına göre gerçekleştirilecek ve farklı kadrolar/pozisyonlar üzerinden alımlar yapılacak. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı'nın (TÜSEB) açıklamaları sonrasında KPSS 60 puanıyla kamu personeli alımı için başvuru işleminde bulunmak isteyen adaylar detaylı bilgi almak üzere internet aracılığıyla sorgulamalarını tüm hızıyla başlattı. Peki, KPSS 60 puanla kamu personeli alımı başvuru şartları nelerdir? İşte, TÜSEB KPSS 60 puanla kamu personeli alımıyla ilgili adayları yakından ilgilendirecek tüm detaylar...

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

 

 

İlan Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanmış olup adyalar başvurularını Ankara İŞKUR İl Müdürlüğünden veya www.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapabilecektir. Buna göre başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 21 Şubat 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular talebin bulunduğu Ankara İl Şube Müdürlüğünden veya www.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır.

İNTERNETTEN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvurularını www.iskur.gov.tr adresin üzerinden yapacak adaylar, https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx  adresine girerek İşyeri Ünvanı seçeneği üzerine " TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜLERİ" yazmaları ve açılacak ekranda boş pozisyonlara göre ilgili kadro çin üye girişini yaparak başvuru yapabilirler.

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) personel alım ilanına başvurular 21 Şubat tarihinde sona erecektir. İlana başvurular ise Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden veya İşkur müdürlükleri aracılığıyla yapılacaktır.

TÜSEB KPSS 60 PUANLA KAMU PERSONELİ ALIMI İLAN DETAYLARI...

Yayımlanan ilanda TÜSEB'e 6 kadro için personel alımı yapılacağı bildirili. Bu kadrolar ve kadrolara yapılacak alım sayısı şu şekilde; 4 adet Sekreter(Yönetici Sekreter / Asistan), 11 adet Büro Memuru, 1 adet Mütercim, 1 adet Ekonometrist, 1 adet Makam Şoförü, 2 adet Bilgisayar Programcısı şeklindedir.

İlana göre açıklanan bu kadrolara kurum bünyesine toplam 21 kişi istihdam edilecek.

TÜSEB KPSS 60 PUANLA KAMU PERSONELİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından yayımlanan ilana göre adaylarda aranan başvuru şartları şu şekildedir:

İlan için açıklanan genel personel alım şartları arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, görevini yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak koşulları bulunuyor.

Açıklanan bu koşullara ek olarak adayların, 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2016 KPSSP3 puan türünden en az 60 almış olması ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavından da en az 55 puan almış olması talep ediliyor. (YDS şartı, bazı kadrolar için geçerlidir.)

Eğitim Şartı;

Makam Şoförü Kadrosu için; En az lise mezunu olmak

Bilgisayar Programcısı Kadrosu için; Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilgisayar Programcılığı ve Bilgisayar Teknolojisi bölümlerinden mezun olmak

Sekreter (Yönetici Sekreter / Asistan) Kadrosu için; En az Lisans mezunu olmak (YDS şartı yok)

Mütercim Kadrosu için; İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercumanlık ve İngilizce Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmak (YDS şartı yok)

Ekonometrist Kadrosu için; Ekonometri bölümü mezunu olmak (YDS şartı yok)

Büro Memuru Kadrosu için; Halkla İlişkiler, Basın ve Yayın, Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Veterinerlik, Eczacılık, Diş Hekimliği Fakültesi, Tıp Fakültesi, İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler,Sosyal Bilimler Fakülteleri, Mühendislik Fakülteleri ait bölümlerin birinden mezun olmak

  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” “Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü Açılış tö..
“Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” “Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayını ..
“Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” “Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Valiliği ve Belediyesince Altınpark Sosyal Te..
Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Üniversitesi’nin Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap..
  BİTCOİN SANAL PARA HABERLERİ
Güneydoğu'da Bitcoin alarmı! Güneydoğu'da Bitcoin alarmı! Kaçak elektrik kullanımının yoğun olduğu bölgelerde, Bitcoin üretildiği ihbarı a..
Bitcoin'in resmen çakıldı Bitcoin'in resmen çakıldı Geleceğin para piyasası olarak ilan edilen kripto para piyasasında, Bitcoin bir ..
Bitcoin Meclis gündemine geldi Bitcoin Meclis gündemine geldi Maliye Bakanı Naci Ağbal, her geçen gün değerini artıran sanal para birimi Bitco..
Avrupa Birliği'nden Bitcoin çağrısı Avrupa Birliği'nden Bitcoin çağrısı AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Dombrovskis, Bitcoin'in gerçek bir para birimi ol..
  SİYASET HABERLERİ
Türkiye'den flaş Katar hamlesi Türkiye'den flaş Katar hamlesi Katar-Türkiye Ortak Pulu, Katar Posta İdaresine, PTT Messenger ile yapılan canlı..
BM'den Türkiye'ye Afrin mesajı BM'den Türkiye'ye Afrin mesajı BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, TSK’nın Afrin’de yürüttüğü Zeytin D..
Türk jetleri konvoyun girdiği bölgeyi bombaladı! Türk jetleri konvoyun girdiği bölgeyi bombaladı! Esed yanlısı güçlerin Afrin'e girmesiyle birlikte, Türk jetlerinin konvoyun gird..
Ve düğmeye basıldı: Hepsi kapatılacak! Ve düğmeye basıldı: Hepsi kapatılacak! Siyasi parti adı altında kumar bile oynatan partilerin varlığı hükûmeti harekete..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı