05-06-2019 15:00:00

"Türkiye, sağlam bir ekonomi üzerinde yükselmiş olmasaydı ağustos ayından itibaren yaşadığımız saldırılara karşı bu kadar güçlü bir duruş sergileme imkanı olmayabilirdi"

Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Saadet Partisi, BBP, HÜDA PAR, DSP, DP, Vatan Partisi ve Anavatan Partisi heyetlerini kabul etti.
"Türkiye, sağlam bir ekonomi üzerinde yükselmiş olmasaydı ağustos ayından itibaren yaşadığımız saldırılara karşı bu kadar güçlü bir duruş sergileme imkanı olmayabilirdi"

Konuk heyetleri Genel Merkezi'nde Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Ümmügülsüm Ümütlü, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Tanıtım ve Medya Başkanı Burak Yıldız'dan oluşan heyet karşıladı.

Sarıeroğlu, ramazanın manevi iklimi itibarıyla herkesin ihtiyaç duyduğu bir atmosfer yarattığını belirtti. İstanbul seçimine az bir zaman kaldığını ifade eden Sarıeroğlu, "İnşallah hayırlı olmasını temenni ediyoruz ve ondan sonra 4 sene seçimsiz bir süreç olacak. 4 seneyi verimli şekilde 82 milyonumuz, ülkemiz için güzel çalışmalarla sürdüreceğiz. İnşallah her şeyin daha da güzel olacağına biz inanıyoruz hem İstanbul hem Türkiye için." ifadelerini kullandı.

Sarıeroğlu "Birlik beraberlik olduktan sonra üstesinden gelinemeyecek hiçbir konu yok. Güçlü bir ülkeyiz geçmişimizle bugünümüzle. İnşallah yarınımızda da aynı şekilde güçlü olmaya devam edeceğiz." dedi.

Sarıeroğlu ise Ramazan Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını diledi. Türkiye'nin geleceğinin aydınlık olduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin geleceği bugünden daha güzel, daha parlak. Bunun için 17 yıldır büyük sorumlulukla çalışıyoruz. Siz de ifade ettiniz, Türkiye kolay süreçlerden geçmedi. Özellikle bizlerin, 17 yıllık AK Parti iktidarındaki serüvenimize baktığımız zaman bir yandan mücadele edip diğer taraftan da reformlarla Türkiye'yi geleceğe güçlü adımlarla götürmeye çaba sarf ettik, bundan sonra da aynı sorumluluk bilinciyle hareket edeceğiz. Topluma pozitif şeyler verme konusunda hep birlikte sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz. Güzelliklerin altının çizildiği, yapıcı şekilde eksik varsa hata varsa onların iletilmesine açığız. Ortak akla, istişareye, diyaloga inanan bir partiyiz.

19 Mayıs 1919'un 100'üncü yıl dönümünde Samsun'da güzel bir fotoğraf vardı. Tüm Türkiye bu fotoğraftan büyük bir memnuniyet duydu. Bugünkü bayramlaşmamızda da o fotoğrafın yansımalarını görüyoruz. Hep birlikte Türkiye'yiz, farklılıklarımız, zenginliğimiz. Siyaset içerisinde rekabet barındırıyor, doğasında var. 82 milyon vatandaşımıza daha pozitif, güzel sözlerle moral, motive edici hal ve tavırlar içerisinde olmak önemli. İnşallah hep birlikte, güçlü Türkiye olarak, 82 milyon olarak yolumuza devam edeceğiz."

Sarıeroğlu AK Parti ailesi olarak ilk günden itibaren sandıklarda yaşanan usulsüzlüklerin tespitiyle alakalı çok yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini, bu kapsamda sandıkların tekrar sayılmasını istediklerini hatırlattı.

Başvuruları neticesinde sandıkların sadece yüzde 10'unun yeniden sayıldığına dikkati çeken Sarıeroğlu, aradaki farkın 27 binlerden 13 binlere düştüğünü söyledi. Geçersiz oyların da çok yüksek olduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, "Bizim talebimiz yerine gelmiş olsaydı bir seçim yenilemesi değil şu anda o sandıkların sayımıyla sonuçlanmış bir süreç olacaktı. Ama tabii itiraz edildi ve sandıkların tamamının sayılmasıyla ilgili talebimiz reddedildi. Sonrasında da YSK tarafından ramazan ayının ilk günlerinde seçim yenilenmesiyle alakalı hukuki olarak yaptığımız süreçlerin sonrasında seçim kanununun vermiş olduğu süreçler çerçevesinde hukuki süreç gerçekleşmiş oldu." diye konuştu.

Sarıeroğlu, başkanlığın bir taraftan alınıp diğer tarafa verilmediğini, demokratik bir sürecin işletildiğini bildirdi.

Açık oturum konusunda görüşmelerin partilerin ilgili birimleri arasında yürütüldüğünü belirten Sarıeroğlu, "Bu bağlamda sizin öneriniz basında yer bulacaktır diye düşünüyorum. Partiler arasında herhalde ilgili birimlerde yine bu konuyla alakalı bir değerlendirme olur ama şu anda esas olan İstanbul seçimleri. İstanbul yerel seçimi olarak bakmamız gerekiyor sürece." değerlendirmesinde bulundu.

Sarıeroğlu, 17 yıldır olduğu gibi şu anda da yoğun olarak ülke meseleleriyle alakalı düzenlemelerin yapıldığı bir dönem yaşandığını anlatarak AK Parti'nin iktidara geldiği günden bu yana reformların partisi olduğunun altını çizdi.

Türkiye'nin 17 yılda çok güçlü bir ekonomi haline geldiğini belirten Sarıeroğlu, "Türkiye, sağlam bir ekonomi üzerinde yükselmiş olmasaydı ağustos ayından itibaren yaşadığımız saldırılara karşı bu kadar güçlü bir duruş sergileme imkanı olmayabilirdi." dedi.

Manipülasyonlara, algılara dayalı olarak döviz konusunda yapılan spekülasyonların vatandaşların malumu olduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, "17 yıldır gündemimizde enflasyon, döviz vesaire yoktu. İnşallah bundan sonra da olmayacak." ifadelerini kullandı.

Ailenin en hassas oldukları konular olduğunu belirten Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

"Politikalarımızın temeline aileyi koyuyoruz. Aile güçlü olursa biz Türkiye'nin geleceğinin daha aydınlık ve daha sağlam olacağına inanıyoruz. Şu anda TBMM'de çalışmalar var. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonumuz bünyesinde bahsettiğiniz hususlarla ilgili bir tarama çalışması, değerlendirme çalışmasının yapıldığı alt komisyonumuz var, Kayseri Milletvekilimiz Avukat Hülya Nergis başkanımızın koordine ettiği. Bu anlamda çalışmaların daha da iyileşmesi anlamında, kadınlarımızın aile ve diğer konular arasında denge kurabilecekleri sistemin inşallah daha da güçlendirilmesi anlamında yolumuza devam edeceğiz." 

AK Parti'ye DSP, Demokrat Parti, Vatan Partisi ve Anavatan Partisi heyetleri de ziyarette bulundu. ANAVATAN heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmek üzere 19 Mayıs'ta Samsun'da çekilen siyasi parti liderlerinin yer aldığı fotoğrafı hediye etti.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI