HABER AKIŞI

Şehit Şerife Bacının Torunları Vefasını Gösterdi!

 Tarih: 17-02-2018 14:14:00  -   Güncelleme: 17-02-2018 14:14:38
Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlıklarla Türk Milletinin gönlünde taht kuran ve fedakârlık sembollerinden biri haline gelen Şehit Şerife Bacı, şehadetinin 97. yıldönümünde İstanbul’da düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlıklarla Türk Milletinin gönlünde taht kuran ve fedakârlık sembollerinden biri haline gelen Şehit Şerife Bacı, şehadetinin 97. yıldönümünde İstanbul’da düzenlenen etkinliklerle anıldı.

10 Şubat Cumartesi günü Şehit Şerife Bacı Platformu ve KAS-DER Genel Merkez tarafından bu yıl ilk defa Üsküdar Şemsi Ahmet Paşa (Kuşkonmaz) Camii’nde “Şehit Şerife Bacı ve tüm şehitlerimizin ruhlarına” hediye için mevlid programı düzenlendi. Gelecek nesiller için kendini feda eden “Şehit Şerife Bacı ve İstiklal Yolu Kahramanlarını Anma” programı ise 11 Şubat Pazar günü Fulya Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Fulya’da gerçekleştirilen organizasyona Kastamonuluların çok sevdiği isim olan Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, bürokratlar ve siyasetçiler, il ve ilçe dernek başkanları, işadamları katıldı. Kastamonulu vatandaşların da büyük bir ilgisinin olduğu etkinlikte salon hınca hınç doldu.

 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Devlet Bakanı Murat  Başesgioğlu;“Sıkıştığımız zaman bu ülkenin insanlarının sığınabileceği Şehit Şerife Bacı gibi sağlam, güvenilir limanlar olduğunu herkese ispat ettiniz. Bundan sonra Allah ömür verirse her yıl bu günde Şehit Şerife Bacı ve istiklal yolu kahramanlarını çok coşkulu bir şekilde anmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl bu programı kadınlarımıza emanet etmiştik. Bu yıl gerçekten üstüne birçok şey koymuşlar, kendilerini tebrik ederim. 2014’deki ilk Şehit Şerife Bacı Anma programında şunları ifade etmiştim: “Bir fidan dikiyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda bunu kadın hareketiyle birlikte çok coşkulu bir şekilde kutlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Şehit Şerife Bacı Platformlarına ihtiyacımız olduğunu belirten Başesgioğlu“Şerife Bacı ve Sütçü İmam’ın kahramanlıklarını, milli, manevi ruhlarını yok etmek isteyen küresel emperyalizm 100 yıl evvel de vardı bugün de var. Bize diyorlar ki; ‘milli devlet bitti. Bu ruh, Şerife Bacı, bunlar 100 yıl evveldi artık unutun’ diyorlar. Biz de diyoruz ki bu ruh olmasa, bu ay yıldızlı bayrak bu kadar nazlı dalgalanamazdı” ifadeleriyle sözlerini tamamladı..

 


Kasder Genel Başkanı Orhan Gümüş, programın yapılmasından kahraman Türk kadınının, kahraman Kastamonu kadının öneminin ne kadar büyük olduğunu vurguladı. Gümüş; “Kasder ailesi olarak 18 ayda birçok şeyi değiştirdik. Bugün kadın kollarımız 500 kişiye ulaştı. Gençlik kollarımız 1000’lere ulaştı. Artık gençler de kadınlarımızda ön saftalar. Bizler bayrağı gençlere emanet edeceğiz, zaten onlarda sağ olsun bizim yanımızdan hiç eksik olmadılar” diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

 

Program sonunda Kasder Kadın Kollarının organize ettiği “50 Başarılı İş Kadını” kapsamında iş dünyasından sanata, hukuktan eğitmene, sağlıkçıdan girişimciye kadar alanında başarılı olmuş 50 Kastamonulu kadına ödül takdim edildi.

Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlıklarla Türk Milletinin gönlünde taht kuran ve fedakârlık sembollerinden biri haline gelen Şehit Şerife Bacı, şehadetinin 97. yıldönümünde İstanbul’da düzenlenen etkinliklerle anıldı.

 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
Başbakan Yıldırım, seçim sonuçlarını Başbakanlık Resmi Konutunda ailesiyle izledi Başbakan Yıldırım, seçim sonuçlarını Başbakanlık Resmi Konutunda ailesiyle izledi Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, seçim sonuçlarını Başbakanlık Re..
“Milli ajansımızın tehdit edilmesi kabul edilemez” “Milli ajansımızın tehdit edilmesi kabul edilemez” Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Genel Merkez önünde basın m..
Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçim zaferinden ..
“Kan davası sonucu olduğu anlaşılıyor” “Kan davası sonucu olduğu anlaşılıyor” Başbakan Binali Yıldırım, dün evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybed..
  SİYASET HABERLERİ
Destici'den seçim sonrası ilk açıklama Destici'den seçim sonrası ilk açıklama Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, kesin olmayan seçim sonuçlar..
CHP'nin sıfır çektiği 25 il CHP'nin sıfır çektiği 25 il CHP 25 ilden milletvekili çıkaramadı, aralarında İstanbul ve İzmir'in de olduğu ..
Muharrem İnce'den yeni açıklama! Muharrem İnce'den yeni açıklama! CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçim sonuçlarının netleşmeye başlamas..
İbrahim Kalın'dan anlamlı paylaşım İbrahim Kalın'dan anlamlı paylaşım Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya hesabından anlamlı bir fotoğ..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı