HABER AKIŞI

Şehit Şerife Bacının Torunları Vefasını Gösterdi!

 Tarih: 17-02-2018 14:14:00  -   Güncelleme: 17-02-2018 14:14:38
Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlıklarla Türk Milletinin gönlünde taht kuran ve fedakârlık sembollerinden biri haline gelen Şehit Şerife Bacı, şehadetinin 97. yıldönümünde İstanbul’da düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlıklarla Türk Milletinin gönlünde taht kuran ve fedakârlık sembollerinden biri haline gelen Şehit Şerife Bacı, şehadetinin 97. yıldönümünde İstanbul’da düzenlenen etkinliklerle anıldı.

10 Şubat Cumartesi günü Şehit Şerife Bacı Platformu ve KAS-DER Genel Merkez tarafından bu yıl ilk defa Üsküdar Şemsi Ahmet Paşa (Kuşkonmaz) Camii’nde “Şehit Şerife Bacı ve tüm şehitlerimizin ruhlarına” hediye için mevlid programı düzenlendi. Gelecek nesiller için kendini feda eden “Şehit Şerife Bacı ve İstiklal Yolu Kahramanlarını Anma” programı ise 11 Şubat Pazar günü Fulya Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Fulya’da gerçekleştirilen organizasyona Kastamonuluların çok sevdiği isim olan Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, bürokratlar ve siyasetçiler, il ve ilçe dernek başkanları, işadamları katıldı. Kastamonulu vatandaşların da büyük bir ilgisinin olduğu etkinlikte salon hınca hınç doldu.

 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Devlet Bakanı Murat  Başesgioğlu;“Sıkıştığımız zaman bu ülkenin insanlarının sığınabileceği Şehit Şerife Bacı gibi sağlam, güvenilir limanlar olduğunu herkese ispat ettiniz. Bundan sonra Allah ömür verirse her yıl bu günde Şehit Şerife Bacı ve istiklal yolu kahramanlarını çok coşkulu bir şekilde anmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl bu programı kadınlarımıza emanet etmiştik. Bu yıl gerçekten üstüne birçok şey koymuşlar, kendilerini tebrik ederim. 2014’deki ilk Şehit Şerife Bacı Anma programında şunları ifade etmiştim: “Bir fidan dikiyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda bunu kadın hareketiyle birlikte çok coşkulu bir şekilde kutlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Şehit Şerife Bacı Platformlarına ihtiyacımız olduğunu belirten Başesgioğlu“Şerife Bacı ve Sütçü İmam’ın kahramanlıklarını, milli, manevi ruhlarını yok etmek isteyen küresel emperyalizm 100 yıl evvel de vardı bugün de var. Bize diyorlar ki; ‘milli devlet bitti. Bu ruh, Şerife Bacı, bunlar 100 yıl evveldi artık unutun’ diyorlar. Biz de diyoruz ki bu ruh olmasa, bu ay yıldızlı bayrak bu kadar nazlı dalgalanamazdı” ifadeleriyle sözlerini tamamladı..

 


Kasder Genel Başkanı Orhan Gümüş, programın yapılmasından kahraman Türk kadınının, kahraman Kastamonu kadının öneminin ne kadar büyük olduğunu vurguladı. Gümüş; “Kasder ailesi olarak 18 ayda birçok şeyi değiştirdik. Bugün kadın kollarımız 500 kişiye ulaştı. Gençlik kollarımız 1000’lere ulaştı. Artık gençler de kadınlarımızda ön saftalar. Bizler bayrağı gençlere emanet edeceğiz, zaten onlarda sağ olsun bizim yanımızdan hiç eksik olmadılar” diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

 

Program sonunda Kasder Kadın Kollarının organize ettiği “50 Başarılı İş Kadını” kapsamında iş dünyasından sanata, hukuktan eğitmene, sağlıkçıdan girişimciye kadar alanında başarılı olmuş 50 Kastamonulu kadına ödül takdim edildi.

Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlıklarla Türk Milletinin gönlünde taht kuran ve fedakârlık sembollerinden biri haline gelen Şehit Şerife Bacı, şehadetinin 97. yıldönümünde İstanbul’da düzenlenen etkinliklerle anıldı.

 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” “Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü Açılış tö..
“Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” “Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayını ..
“Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” “Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Valiliği ve Belediyesince Altınpark Sosyal Te..
Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Üniversitesi’nin Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap..
  BİTCOİN SANAL PARA HABERLERİ
Güneydoğu'da Bitcoin alarmı! Güneydoğu'da Bitcoin alarmı! Kaçak elektrik kullanımının yoğun olduğu bölgelerde, Bitcoin üretildiği ihbarı a..
Bitcoin'in resmen çakıldı Bitcoin'in resmen çakıldı Geleceğin para piyasası olarak ilan edilen kripto para piyasasında, Bitcoin bir ..
Bitcoin Meclis gündemine geldi Bitcoin Meclis gündemine geldi Maliye Bakanı Naci Ağbal, her geçen gün değerini artıran sanal para birimi Bitco..
Avrupa Birliği'nden Bitcoin çağrısı Avrupa Birliği'nden Bitcoin çağrısı AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Dombrovskis, Bitcoin'in gerçek bir para birimi ol..
  SİYASET HABERLERİ
Hollanda'dan Türkiye ve Afrin çıkışı! Hollanda'dan Türkiye ve Afrin çıkışı! Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Hollanda Parlamentosu'nda yaptığı açıklamada, Tür..
Erdoğan'dan flaş 'Baykal' talimatı! Erdoğan'dan flaş 'Baykal' talimatı! Beynindeki damar tıkanıklığı nedeni ile 51 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra ted..
Hükümet'ten ABD'ye:  Hala anlayamadınız Hükümet'ten ABD'ye: Hala anlayamadınız Başbakan Yardımcısı Bozdağ Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili "Son açıklamaları gös..
Türkiye'den BAE'ye tokat gibi 'tehdit' yanıtı Türkiye'den BAE'ye tokat gibi 'tehdit' yanıtı Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, BAE Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Z..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı