HABER AKIŞI

İntihar eden ünlü şef Anthony Bourdain kimdir? Detaylı hayatı...

 Tarih: 08-06-2018 18:10:00
Dünya çapında tanınan şef Anthony Bourdain'in 61 yaşında hayatını kaybettiğinin bilgisine ulaşıldı. Peki, kendini otel odasında asarak intihar ettiğinin açıklaması gerçekleştirilen Anthony Bourdain kimdir? Yemek programlarıyla tanınırlık kazanan usta aşçı Anthony Bourdain aslen nereli ve kaç yaşındadır?

ABD'nin CNN televizyonunda, dünyaca ünlü gurme ve şef Anthony Bourdain'in yaşamına son verdiğinin açıklaması gerçekleştirildi. Yapılan açıklamalar doğrultusunda, CNN'de yemek programı düzenleyen Anthony Bourdain'in otel odasında kendini asarak intihar etmesi sonucunda hayatını kaybettiğinin bilgisi paylaşıldı. Gündemi sarsan bu olayın akabinde, dünya çapında nam salan profesyonel aşçı Anthony Bourdain kim olduğu ve hayatı hakkında ayrıntılı bilgiler ağırlıklı bir şekilde araştırılmaya başlandı. Peki, şef kimliğinin yanı sıra yazar ve televizyoncu olarak da tanınan Anthony Bourdain kimdir? Yemeğe olan düşkünlüğü çok genç yaşlarda başlayan Anthony Bourdain aslen nereli ve kaç yaşındadır? 

 

ANTHONY BOURDAİN KİMDİR? HAYATI...

Amerikalı usta şef Anthony Bourdain, 25 Haziran 1956 tarihinde Amerika'nın New York şehrinde doğmuştur. 61 yaşında olan Anthony Bourdain, CNN ekranlarında gerçekleştirdiği yemek programıyla çok geniş bir kesimin ilgi ve beğenisini kazanmıştır. New York'taki Brasserie Les Halles 'ın baş şefi olan Anthony Bourdain’in yemeğe olan düşkünlüğü çok genç yaşlarda iken Fransa seyahati ile başlamıştır. ABD'li yazar Anthony Bourdain, 2005 tarihinde Travel Channel isimli televizyon kanalında "No Reservations" adlı bir TV serisi üretmiştir. Şef kimliğinin yanı sıra yazar ve televizyoncu olarak da tanınan dünyaca ünlü Anthony Bourdain, bir istiridye teknesinde ilk defa istiridyeyi tattı ve o günden beri iyi veya kötü değişik tadlar bulmak üzere dünyayı dolaşmaktadır.

ANTHONY BOURDAİN KİTAPLARI

Kitchen Confidential|Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly,

Cook's Tour: In Search of the Perfect Meal,

Gone Bamboo,

Bone in the Throat,

Typhoid Mary (An Urban Historical),

Anthony Bourdain's Les Halles Cookbook,

The Bobby Gold Stories,

The Nasty Bits

CNN’İN BOURDAIN’İN ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN YAYINLADIĞI MESAJ

“Arkadaşımız ve meslektaşımız Anthony Bourdain’in ölümünü teyit ederken olağanüstü üzüntü duyuyoruz. Yetenekleriyle bizi şaşırtmaktan asla vazgeçmedi ve onu çok özleyeceğiz. Dualarımız onunla ve kızıyla birlikte… ”

 

 

  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Bu zihniyete bir kez daha ‘dur’ diyeceğiz, geçit vermeyeceğiz” “Bu zihniyete bir kez daha ‘dur’ diyeceğiz, geçit vermeyeceğiz” Genel Sekreter Fatih Şahin, partisince Mamak ilçesi Yeşilbayır Mahallesi'nde düz..
“SÜTAŞ gibi tesislerin farkı, yerli girdi kullanmalarıdır” “SÜTAŞ gibi tesislerin farkı, yerli girdi kullanmalarıdır” Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, SÜTAŞ tarafından Bingöl'ün merkez Sarıçiç..
“Terör örgütleriyle her ne olursa olsun, her platformda mücadelemizi sürdüreceğiz” “Terör örgütleriyle her ne olursa olsun, her platformda mücadelemizi sürdüreceğiz” Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Büyükşehir Belediyesi Tomruk Kafe'de d..
“Önümüzdeki dönemde beş hedef sektör üzerinde büyümeyi sağlamak istiyoruz” “Önümüzdeki dönemde beş hedef sektör üzerinde büyümeyi sağlamak istiyoruz” Başbakan Binali Yıldırım, ATV-A Haber ortak canlı yayınında katıldığı programda ..
  SİYASET HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor... Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta halka hitap ediyor...
Hayrettin Hoca uyardı: Ölümün tecrübesi olmaz Hayrettin Hoca uyardı: Ölümün tecrübesi olmaz Prof. Hayrettin Karaman 24 Haziran seçimleri öncesi "Ölüm tecrübe edilemez ve so..
En yüksek seçmen artışı Güneydoğu'da En yüksek seçmen artışı Güneydoğu'da 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimine y..
AK Parti'nin rekor kıracağı il AK Parti'nin rekor kıracağı il Türkiye 24 Haziran Pazar günü tarihinin en kritik seçimine gidiyor. Haber7.com o..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı