HABER AKIŞI

Google'dan üç yeni uygulama

 Tarih: 15-12-2017 14:00:00
Google, Android ve iOS platformları için deneysel teknolojilerine dayanan üç yeni fotoğrafçılık ve video uygulamasını indirilmeye sundu.

Google yeni “Appsperiments” programı kapsamında şirketin deneysel teknolojileriyle geliştirilen üç yeni fotoğrafçılık ve video uygulaması yayınladı.

Storyboard uygulaması yalnızca Android için, Scrubbies yalnızca iOS için ve son olarak Selfissimo! uygulaması her ikisi için de geliştirildi.

Uygulama (app) ve deney (experiment) kelimelerinin türetilmesiyle isimlendirilen Appsperiments programı, şirketin Motion Still isimli uygulamasından esinlenilerek başlatıldı. Programın amacı ise Google’da geliştirilen teknolojilerin son kullanıcılar için uygulamalara dönüştürülmesi.

Motion Stills gibi yeni yayınlanan uygulamalar da tamamen işlevsel ve tamamlanmış yazılımlar ancak onları farklı kılan Google’da geliştirilen deneysel teknolojiler üzerine inşa edilmiş olmaları.

Google’ın yeni yayınladığı uygulamalardan ilki olan Storyboard, çektiği videolardan altı kare seçiyor ve çizgi roman temasına yerleştiriyor. Google, bu uygulamaya yeni yerleşim düzenleri ve temalar ekleyecek.

Bir diğer uygulama Selfissimo! ise kullanıcısı durana kadar fotoğraf çekmeye devam ediyor. Tıpkı fotoğraf kabinlerinde olduğu gibi birçok farklı pozda fotoğrafı tek bir çekimde yakalamak mümkün oluyor.

Son uygulama Scrubbies, video kliplerin hızla ileri geri sarılmasını sağlayarak video döngüleri hazırlanmasını mümkün kılıyor.

  Kaynak: haber7.com
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ
  SİYASET HABERLERİ
2 yeni Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayımlandı 2 yeni Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayımlandı Resmi Gazete'de 11 ve 12 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri yayımlandı...
Çavuşoğlu net konuştu: Rahat vermeyeceğiz Çavuşoğlu net konuştu: Rahat vermeyeceğiz Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "FETÖ'cü teröristlere adaletin önüne çıkana k..
Katar Emiri'nden Erdoğan'a 15 Temmuz tebriği Katar Emiri'nden Erdoğan'a 15 Temmuz tebriği Katar Emiri Al Sani, Cumhurbaşkan Erdoğan'a 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik ..
Binali Yıldırım'dan dikkat çeken mesaj Binali Yıldırım'dan dikkat çeken mesaj TBMM Başkanı Binali Yıldırım "15 Temmuz Millet Darbeye Dur Dedi" adlı fotoğraf s..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı