10-10-2018 10:00:00

TMSF'den enflasyon açıklaması!

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal "TMSF kayyumundaki perakende şirketlerinde enflasyonla mücadeleye katılacağız" dedi.
TMSF'den enflasyon açıklaması!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, TMSF kayyumundaki şirketlerin fiyat artışı yapmadığını belirterek "TMSF kayyumunda yönetilen perakende şirketleriyle, güçlü ve etkin şekilde Enflasyonla Topyekun Mücadele’ye katılacağız" dedi.
Gülal, Boydak Holding'in cirosunun 7,3 milyar TL'ye yükseldiğini, holding'in satışı ile ilgili projeksiyonları olmadığını bildirdi. 
 
Açıklama sonrası Bloomberg HT'nin sorularını yanıtlayan Gülal, "TMSF kayyumunda yönetilen perakende, hizmet, gıda ve beyaz eşya sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızla birlikte etkin şekilde yer alacağız. Sürece dahil edebileceğimiz tüm paydaşlarımızı etkin şekilde kullanıp devletimizin yanında yer almaya gayret edeceğiz" diye konuştu.
 
Boydak Holding'e ve şirket satış iddialarına dair Gülal, "Şirketin ekonomik devamlılığı tehlikedeyse satışı gündeme gelebiliyor, ama ne Boydak'ta, ne Koza Grubu'nda bir tehlike söz konusu olmadığından biz mahkeme süreçleri kesinleşene kadar bu şirketlere vaziyet etmeye devam edeceğiz. Naksan bizim sorunlu gruplarımızdan biri. Çok ciddi borçlanması var. Önümüzdeki süreçte özellikle Naksan'ın plastik ve Royal Halı kısmıyla ilgili farklı bir projeksiyon geliştirmeyi düşünüyoruz" değerlendirmesini yaptı. 

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI