HABER AKIŞI

“Dinamik bir partiyiz”

 Tarih: 23-09-2017 17:00:00
Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Gölcük İlçe Teşkilatı'nın 17 Ağustos Spor Salonu'nda düzenlenen olağan kongresine katıldı.

Yazıcı, Türkiye siyasi hayatının en önemli kurumlarının siyasi partiler olduğunu ifade ederek, partilerin ister muhalefette ister iktidarda olsun demokratik siyasal hayatın vazgeçilmez unsuru olduğunu söyledi.

AK Parti'nin duruşu olan bir parti olduğunu dile getiren Yazıcı, Türkiye'nin sorunlarını çözmek üzere kollarını sıvayacak, yola koyulacak teşkilatların partinin omurgası olduğunu kaydetti.

Hayati Yazıcı, AK Parti'nin muhafazakar demokrat bir parti olduğuna işaret ederek, "Muhafazakar değerleri hayati derecede önemseriz. Ortak tarihimiz, kültürel mirasımız, inanç değerlerimiz var. Bunlar bizim muhafazakar oluşumuzun en temek hazineleri ama biz asla statükocu değiliz. Dinamik bir partiyiz. Muhafazakar değerleri koruyup kollayan, bunları zenginleştirerek geleceğe taşıma kaygısı olan bir partiyiz." diye konuştu.

AK Parti'nin yerli ve milli bir parti olduğunu vurgulayan Yazıcı, "Siyasi yelpazede AK Parti'nin bulunduğu yer milletin olduğu yerdir. Biz de milletin durduğu yerde duran bir partiyiz. Duruşumuzun bir özelliği de bu. Faaliyetlerimizi yaparken, projelerimizi oluştururken insanımızı esas alırız, siyasetimizi belirlerken milletimizi esas alırız." ifadelerini kullandı.

"Değiştirmediğimiz, dönüştürmediğimiz hiçbir alan yok"

Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, hiçbir zaman popülizmi siyaset tarzı olarak benimsemediklerini ve yapmayacakları hiçbir vaatte bulunmadıklarını anlatarak, şöyle devam etti:

"Türkiye'yi hep birlikte değiştirip dönüştürdük. Değiştirmediğimiz, dönüştüremediğimiz hiçbir alan yok çünkü AK Parti'nin siyaset tarzı kuşatıcı ve kapsayıcıdır. Milletin sorunu ne ise hangi parti bunu önce söylemiş buna bakmaksızın bizim gündemimizde. Türkiye'ye topyekun bakıyoruz. Türkiye'nin doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi demeden ihtiyaçlar ve imkanlar ne ise ona göre planlayan icraatçı bir partiyiz. Dolayısıyla planlamacı bir partiyiz. Plan yapmazsanız havuz tükenir, çarçur edersiniz. 70 sente muhtaç bir ülkenin yönetimini teslim aldık ve 860 milyar dolar gayrisafi milli hasılaya sahip bir ülke haline getirdik. Bu köprüler, altyapılar, hava alanları, hastaneler, bu muazzam dönüşüm; terleyen kadroların eseridir. Biz terleyen kadrolarız. Terlemiyorsakçalışmıyoruz demektir. Terleyeceğiz."

Türkiye çok önemli bir coğrafyada yer aldığını ve bunun Türkiye'ye muazzam bir stratejik üstünlük sağladığına dikkati çeken Yazıcı, "Türkiye bu coğrafi stratejik üstünlüğünü o coğrafyaya uygun duruşa sahip lideriyle hamleci bir şekilde hep ileriye taşıdı. İşte Türkiye'ye yapılan saldırıların en önemli sebebi bu. Lidere, o duruşun direğine o sebeple saldırı yapılıyor. AK Partili'nin asla bunu unutmaması gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Hayati Yazıcı, Türkiye'nin 15 Temmuz 2016'da en alçak, en gaddar darbe teşebbüsüne maruz kaldığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"O darbeyi milletin birbirine karşı güven ve sevgisi önlemiştir. Akşam başlayan bu darbeyi, felaketi bu aziz millet Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla da coşarak önlemiştir. Bunlar da bizim milletle olan bütünleşik siyasetimizin önemli bir sonucu olarak değerlendirilmelidir ve inanıyorum ki tarihte de böyle yerini alacaktır."

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Gençlerimizin sorunlarının bertaraf edilmesi en önemli hedefimizdir” “Gençlerimizin sorunlarının bertaraf edilmesi en önemli hedefimizdir” Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya'nın Kale ilçesinde bir otelde İnönü..
“Umudun ortak dili Recep Tayyip Erdoğan’dır” “Umudun ortak dili Recep Tayyip Erdoğan’dır” Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kur..
“Bir makama gelmek maharet değil, o makamın hakkını vermek önemli” “Bir makama gelmek maharet değil, o makamın hakkını vermek önemli” Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl 6. Olağan Merkez İlçe Kongresi'nde..
“15 yıldır özgüvenimize saldırıyorlar, hem içerde hem dışarda” “15 yıldır özgüvenimize saldırıyorlar, hem içerde hem dışarda” Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kahramarmaraş Lojstik Merke..
  SİYASET HABERLERİ
Soylu:  ABD'ye de Avrupa'ya da kapak olsun Soylu: ABD'ye de Avrupa'ya da kapak olsun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "ilk çeyrekte yüzde 5 ikinci çeyrekte ABD'ye de..
MHP'de toplu istifa! MHP'de toplu istifa! Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde MHP’den aralarında belediye meclis üyesinin d..
Bursa Belediye başkanından yeni açıklama! Bursa Belediye başkanından yeni açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifasını istediği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ..
Aydın'dan sert tepki: Misliyle muamele ederiz Aydın'dan sert tepki: Misliyle muamele ederiz TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Avusturya'da Türkiye’ye gelecek yolcuların üst ar..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı