HABER AKIŞI

“Dinamik bir partiyiz”

 Tarih: 23-09-2017 17:00:00
Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Gölcük İlçe Teşkilatı'nın 17 Ağustos Spor Salonu'nda düzenlenen olağan kongresine katıldı.

Yazıcı, Türkiye siyasi hayatının en önemli kurumlarının siyasi partiler olduğunu ifade ederek, partilerin ister muhalefette ister iktidarda olsun demokratik siyasal hayatın vazgeçilmez unsuru olduğunu söyledi.

AK Parti'nin duruşu olan bir parti olduğunu dile getiren Yazıcı, Türkiye'nin sorunlarını çözmek üzere kollarını sıvayacak, yola koyulacak teşkilatların partinin omurgası olduğunu kaydetti.

Hayati Yazıcı, AK Parti'nin muhafazakar demokrat bir parti olduğuna işaret ederek, "Muhafazakar değerleri hayati derecede önemseriz. Ortak tarihimiz, kültürel mirasımız, inanç değerlerimiz var. Bunlar bizim muhafazakar oluşumuzun en temek hazineleri ama biz asla statükocu değiliz. Dinamik bir partiyiz. Muhafazakar değerleri koruyup kollayan, bunları zenginleştirerek geleceğe taşıma kaygısı olan bir partiyiz." diye konuştu.

AK Parti'nin yerli ve milli bir parti olduğunu vurgulayan Yazıcı, "Siyasi yelpazede AK Parti'nin bulunduğu yer milletin olduğu yerdir. Biz de milletin durduğu yerde duran bir partiyiz. Duruşumuzun bir özelliği de bu. Faaliyetlerimizi yaparken, projelerimizi oluştururken insanımızı esas alırız, siyasetimizi belirlerken milletimizi esas alırız." ifadelerini kullandı.

"Değiştirmediğimiz, dönüştürmediğimiz hiçbir alan yok"

Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, hiçbir zaman popülizmi siyaset tarzı olarak benimsemediklerini ve yapmayacakları hiçbir vaatte bulunmadıklarını anlatarak, şöyle devam etti:

"Türkiye'yi hep birlikte değiştirip dönüştürdük. Değiştirmediğimiz, dönüştüremediğimiz hiçbir alan yok çünkü AK Parti'nin siyaset tarzı kuşatıcı ve kapsayıcıdır. Milletin sorunu ne ise hangi parti bunu önce söylemiş buna bakmaksızın bizim gündemimizde. Türkiye'ye topyekun bakıyoruz. Türkiye'nin doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi demeden ihtiyaçlar ve imkanlar ne ise ona göre planlayan icraatçı bir partiyiz. Dolayısıyla planlamacı bir partiyiz. Plan yapmazsanız havuz tükenir, çarçur edersiniz. 70 sente muhtaç bir ülkenin yönetimini teslim aldık ve 860 milyar dolar gayrisafi milli hasılaya sahip bir ülke haline getirdik. Bu köprüler, altyapılar, hava alanları, hastaneler, bu muazzam dönüşüm; terleyen kadroların eseridir. Biz terleyen kadrolarız. Terlemiyorsakçalışmıyoruz demektir. Terleyeceğiz."

Türkiye çok önemli bir coğrafyada yer aldığını ve bunun Türkiye'ye muazzam bir stratejik üstünlük sağladığına dikkati çeken Yazıcı, "Türkiye bu coğrafi stratejik üstünlüğünü o coğrafyaya uygun duruşa sahip lideriyle hamleci bir şekilde hep ileriye taşıdı. İşte Türkiye'ye yapılan saldırıların en önemli sebebi bu. Lidere, o duruşun direğine o sebeple saldırı yapılıyor. AK Partili'nin asla bunu unutmaması gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Hayati Yazıcı, Türkiye'nin 15 Temmuz 2016'da en alçak, en gaddar darbe teşebbüsüne maruz kaldığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"O darbeyi milletin birbirine karşı güven ve sevgisi önlemiştir. Akşam başlayan bu darbeyi, felaketi bu aziz millet Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla da coşarak önlemiştir. Bunlar da bizim milletle olan bütünleşik siyasetimizin önemli bir sonucu olarak değerlendirilmelidir ve inanıyorum ki tarihte de böyle yerini alacaktır."

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” “Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü Açılış tö..
“Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” “Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayını ..
“Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” “Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Valiliği ve Belediyesince Altınpark Sosyal Te..
Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Üniversitesi’nin Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap..
  BİTCOİN SANAL PARA HABERLERİ
Güneydoğu'da Bitcoin alarmı! Güneydoğu'da Bitcoin alarmı! Kaçak elektrik kullanımının yoğun olduğu bölgelerde, Bitcoin üretildiği ihbarı a..
Bitcoin'in resmen çakıldı Bitcoin'in resmen çakıldı Geleceğin para piyasası olarak ilan edilen kripto para piyasasında, Bitcoin bir ..
Bitcoin Meclis gündemine geldi Bitcoin Meclis gündemine geldi Maliye Bakanı Naci Ağbal, her geçen gün değerini artıran sanal para birimi Bitco..
Avrupa Birliği'nden Bitcoin çağrısı Avrupa Birliği'nden Bitcoin çağrısı AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Dombrovskis, Bitcoin'in gerçek bir para birimi ol..
  SİYASET HABERLERİ
Başbakan'dan sert tepki: Çıkıntılık yapıyor Başbakan'dan sert tepki: Çıkıntılık yapıyor Azerbaycan’da ‘6. Küresel Bakü Forumu’ toplantısına katılan Başbakan Binali Yıld..
Afrin düşmek üzere, Claudia Roth sahneye çıktı! Afrin düşmek üzere, Claudia Roth sahneye çıktı! Yeşiller partili Claudia Roth, Alman hükümetinin Türkiye'ye yönelik tutumunu ele..
Cumhurbaşkanı Erdoğan Stoltenberg ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Stoltenberg ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bu..
İlber Ortaylı'dan İstiklal Marşı yorumu İlber Ortaylı'dan İstiklal Marşı yorumu Mersin’de, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97’nci yıl dönümü anma etkinlikleri kaps..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı