HABER AKIŞI

“Dinamik bir partiyiz”

 Tarih: 23-09-2017 17:00:00
Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Gölcük İlçe Teşkilatı'nın 17 Ağustos Spor Salonu'nda düzenlenen olağan kongresine katıldı.

Yazıcı, Türkiye siyasi hayatının en önemli kurumlarının siyasi partiler olduğunu ifade ederek, partilerin ister muhalefette ister iktidarda olsun demokratik siyasal hayatın vazgeçilmez unsuru olduğunu söyledi.

AK Parti'nin duruşu olan bir parti olduğunu dile getiren Yazıcı, Türkiye'nin sorunlarını çözmek üzere kollarını sıvayacak, yola koyulacak teşkilatların partinin omurgası olduğunu kaydetti.

Hayati Yazıcı, AK Parti'nin muhafazakar demokrat bir parti olduğuna işaret ederek, "Muhafazakar değerleri hayati derecede önemseriz. Ortak tarihimiz, kültürel mirasımız, inanç değerlerimiz var. Bunlar bizim muhafazakar oluşumuzun en temek hazineleri ama biz asla statükocu değiliz. Dinamik bir partiyiz. Muhafazakar değerleri koruyup kollayan, bunları zenginleştirerek geleceğe taşıma kaygısı olan bir partiyiz." diye konuştu.

AK Parti'nin yerli ve milli bir parti olduğunu vurgulayan Yazıcı, "Siyasi yelpazede AK Parti'nin bulunduğu yer milletin olduğu yerdir. Biz de milletin durduğu yerde duran bir partiyiz. Duruşumuzun bir özelliği de bu. Faaliyetlerimizi yaparken, projelerimizi oluştururken insanımızı esas alırız, siyasetimizi belirlerken milletimizi esas alırız." ifadelerini kullandı.

"Değiştirmediğimiz, dönüştürmediğimiz hiçbir alan yok"

Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, hiçbir zaman popülizmi siyaset tarzı olarak benimsemediklerini ve yapmayacakları hiçbir vaatte bulunmadıklarını anlatarak, şöyle devam etti:

"Türkiye'yi hep birlikte değiştirip dönüştürdük. Değiştirmediğimiz, dönüştüremediğimiz hiçbir alan yok çünkü AK Parti'nin siyaset tarzı kuşatıcı ve kapsayıcıdır. Milletin sorunu ne ise hangi parti bunu önce söylemiş buna bakmaksızın bizim gündemimizde. Türkiye'ye topyekun bakıyoruz. Türkiye'nin doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi demeden ihtiyaçlar ve imkanlar ne ise ona göre planlayan icraatçı bir partiyiz. Dolayısıyla planlamacı bir partiyiz. Plan yapmazsanız havuz tükenir, çarçur edersiniz. 70 sente muhtaç bir ülkenin yönetimini teslim aldık ve 860 milyar dolar gayrisafi milli hasılaya sahip bir ülke haline getirdik. Bu köprüler, altyapılar, hava alanları, hastaneler, bu muazzam dönüşüm; terleyen kadroların eseridir. Biz terleyen kadrolarız. Terlemiyorsakçalışmıyoruz demektir. Terleyeceğiz."

Türkiye çok önemli bir coğrafyada yer aldığını ve bunun Türkiye'ye muazzam bir stratejik üstünlük sağladığına dikkati çeken Yazıcı, "Türkiye bu coğrafi stratejik üstünlüğünü o coğrafyaya uygun duruşa sahip lideriyle hamleci bir şekilde hep ileriye taşıdı. İşte Türkiye'ye yapılan saldırıların en önemli sebebi bu. Lidere, o duruşun direğine o sebeple saldırı yapılıyor. AK Partili'nin asla bunu unutmaması gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Hayati Yazıcı, Türkiye'nin 15 Temmuz 2016'da en alçak, en gaddar darbe teşebbüsüne maruz kaldığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"O darbeyi milletin birbirine karşı güven ve sevgisi önlemiştir. Akşam başlayan bu darbeyi, felaketi bu aziz millet Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla da coşarak önlemiştir. Bunlar da bizim milletle olan bütünleşik siyasetimizin önemli bir sonucu olarak değerlendirilmelidir ve inanıyorum ki tarihte de böyle yerini alacaktır."

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Devlet aklı bir siyasi aklın ürünü değilse o devlet aklı kaçınılmaz olarak vesayet üretir” “Devlet aklı bir siyasi aklın ürünü değilse o devlet aklı kaçınılmaz olarak vesayet üretir” Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Uluslararası Darbe ile Müca..
“Bu birlik ve beraberlik, ülkemizin geleceğinin teminatıdır” “Bu birlik ve beraberlik, ülkemizin geleceğinin teminatıdır” Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"..
“Milletimizin önünde hiçbir gücün duramayacağı bir kez daha görülmüştür” “Milletimizin önünde hiçbir gücün duramayacağı bir kez daha görülmüştür” Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ..
  SİYASET HABERLERİ
Kılıçdaroğlu cephesinden ilk ses  geldi! Kılıçdaroğlu cephesinden ilk ses geldi! Basın toplantısı düzenleyen CHP Sözcüsü Tezcan olağanüstü kurultay için tek ihti..
MHP'den Meral Akşener hakkında suç duyurusu MHP'den Meral Akşener hakkında suç duyurusu MHP, Genel Başkan Bahçeli'ye yönelik ithamları ve hakaret ettiği iddiasıyla İYİ..
CHP'de olağanüstü kurultay çağrısı CHP'de olağanüstü kurultay çağrısı CHP'li vekillerden olağanüstü kurultay çağrısı geldi. Kurultay için imzalar topl..
Muharrem İnce: Bu iş tamam Muharrem İnce: Bu iş tamam Olağanüstü kurultay için harekete geçen Muharrem İnce'nin 15 gün içerisinde 625 ..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı