11-02-2019 16:15:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sincan Toplu Açılış Töreni'nde konuşuyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Ülkemizi 3,5 kat büyüttük. Önümüzdeki günlerde Ankara'daki şehir hastanesinin açılışını yapacağız. Ankara'daki şehir hastanesi Türkiye'nin en büyüğü olacak. Ardından Etlik'i de açacağız. Böylece iki tane dev şehir hastanesine Ankara kavuşmuş olacak.

Türk milletinin bir özelliği var. Herkes saldırıya uğradığında köşesine çekilir. biz ise tam tersine silkelenip kendimize gelir. daha büyük adımlar için toparlanırız. Şimdi bölgesinde ve dünyada sürekli yükselen bir Türkiye var.

Eskiden siyaseti pamuk ipliğine bağlı, ekonomisi birkaç milyon dolarlık manipülasyonla sarsılan bir Türkiye vardı. Şimdi sürekli yükselen bir Türkiye var. İçimizdeki siyaset ve ticaret muhterislerinin kışkırtılarak istikrarımızın tehdit edilmeye çalışılmasının sebebi de budur.

Döviz, faiz, enflasyon kıskacında Türkiye'nin mücadelesine destek vermek yerine; kene gibi milletimizin sırtına yapışanlara fırsat bırakmayacağız. Fırsatçı eli malı olduğu halde, fiyatlar yükseldiği halde stokçuluk yapıp bunu piyasa sürmeyendir. Ispanak, biber, domates vs vs... Noldu? Şimdi çalışmaya başladık. Fiyatlar ne oldu? fiyatlar yarıya indi. Pirinciydi, bulguruydu, mercimeğiydi... Hepsi yarıya inecek. Sarımsakları depoda çürütüyorlar, piyasaya vermiyorlar. Fırsatçı, çarklar dönmeye devam etsin, üretim ve istihdam devam etsin diye devletin kendisine sağladığı imkanları kullanandır.

En tehlikeli fırsatçılık tüm bunları gördüğü halde ülkesinin saflarında yer almak yerine Türkiye düşmanlarının ağzıyla siyaset yapandır. İşte sebze meyve olayı budur. Bay Kemal bunlarla uğraşıyoru. Bay Kemal, biz seni zaten SSK'da genel müdür olduğun zamandan tanıyoruz. Hastaneye sağlıklı girenler hasta çıkıyordu. Siz ölüleri bile rehin aldınız. Artık Ahmet'im Mehmet'im Ayşe'm Fatma'm hepsi... Bu huzurlu yerlere gelip tedavilerini olacaklar.

17 yıldıri bunlara rağmen nasıl hedeflerimizi büyüttüysek, 2023 hedeflerimze de aynı şekilde ulaşacağız.

 

  FACEBOOK YORUM
Yorum

  Diğer Haberler

YUKARI