HABER AKIŞI

'CHP'lilerin 'HDP'ye verdik' demelerini unutmadık'

 Tarih: 04-03-2018 18:00:00
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, 'Sayın Kılıçdaroğlu, partinin başına geçmesinden itibaren Türkiye'nin içinden geçtiği her kritik dönemde, aşamada ve eşikte ne yazık ki yerli ve milli noktadan uzak durarak adeta ülkemizi Batı dünyasının istediği noktaya ispiyonlayarak tavır almıştır.' dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu, partinin başına geçmesinden itibaren Türkiye'nin içinden geçtiği her kritik dönemde, aşamada ve eşikte ne yazık ki yerli ve milli noktadan uzak durarak adeta ülkemizi Batı dünyasının istediği noktaya ispiyonlayarak tavır almıştır." dedi.
 
Çavuşoğlu, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan'ı makamında ziyaret etti. Valilik anı defterini imzalayan Çavuşoğlu'na, el işlemeli tabak hediye edildi.
 
Bir gazetecinin, "Sizce CHP ittifak yapacak mı?" sorusu üzerine Çavuşoğlu, Türkiye'nin 16 Nisan referandumundan sonra yeni bir döneme girdiğini söyledi.
 
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, 15 Temmuz'da ortaya çıkan hain darbe girişimi ve Türkiye'yi teslim alma teşebbüsünden sonra bugün bölgede yaşananların, birlik ve beraberlik ruhunun daha da güçlendirilmesi gerektiği yönünde en önemli işaret olduğunu vurguladı.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 15 Temmuz'dan sonraki "Yenikapı ruhu"nu devam ettirme adına ortaya çıkışıyla beraber Türkiye'de yerli ve milli kim varsa aynı cephede bir araya geldiğini anlatan Çavuşoğlu, bu süreci Türkiye'nin hiçbir şekilde yürüyüşüne halel getirmeden devam ettireceklerini söyledi.
 
MHP ile birlik ve mutabakat zemininde buluştuklarını ve bunun adına "Milli Mutabakat" dediklerini aktaran Çavuşoğlu, "Dolayısıyla biz her zaman şunu söylüyoruz; içerisinden geçtiğimiz konjonktür ve bölgesel faktörler bize bugün içerideki gücümüzü tahkim etmeyi, dışarıya dönüp bakmayı ve bu süreci sendelemeden götürmeyi gerektiriyor. Biz daha önce çağrımızı bu noktada yaptık. Nihayet bildiğiniz gibi hem MHP, son olarak BBP, partimizle beraber bu mutabakat zemininde buluşmuş oldular." diye konuştu.
 
''KILIÇDAROĞLU BİR PROJEDİR...''
 
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, CHP'nin ne yazık ki 2011'deki genel başkan değişikliğinden sonra farklı bir duruma dönüştüğünü dile getirerek, şöyle devam etti:
 
"Sayın Kılıçdaroğlu, partinin başına geçmesinden itibaren Türkiye'nin içinden geçtiği her kritik dönemde, aşamada ve eşikte ne yazık ki yerli ve milli noktadan uzak durarak adeta ülkemizi Batı dünyasının istediği noktaya ispiyonlayarak tavır almıştır. Gezi sürecinde bu böyle olmuştur. 17-25 Aralık yargı susturucusu takılmış darbe sürecinde bu böyle olmuştur. Hendek-çukur terörizminin yaşandığı dönemde Sayın Kılıçdaroğlu ne yazık ki göndermiş olduğu milletvekilleriyle bölgede Türkiye Cumhuriyeti'ni katliam yapmakla itham etmiş ve bunu web sayfasına koymak cüretini göstermiştir. Bana göre de hep söylüyorum; Kılıçdaroğlu bir projedir ve en önemli projesi de Türkiye'nin yurt dışından maruz kaldığı saldırılarda ve ithamlarda, yurt içinde onlara payanda olacak bir argüman olarak ortaya çıkmak olmuştur. Ne yazık ki görüntü ve fotoğraf bize Kılıçdaroğlu'nun durduğu yerin hiç de milli ve yerli olmadığını gösteriyor. Kaldı ki bu noktada milli ve yerli düşünen CHP seçmenini de buradan uzak tutmak gibi bir misyonu olduğunu da düşündürüyor. Yani Kılıçdaroğlu en başta kendi seçmenini yerli ve milli olmaktan uzak tutacak bir görünüm sergiliyor. Bunu birçok vesileyle görüyoruz. Şimdi baktığımız zaman Kılıçdaroğlu'nun bugün bir araya gelebileceği siyasi kadrolara, siyasi partilere baktığımız zaman geriye kala kala bir HDP kalıyor. HDP ile Kılıçdaroğlu'nun da yol yürümesi bizi şaşırtmıyor. Nitekim 'adalet yürüyüşü' dediklerinde birlikte yol yürüdüler, birçok noktada birlikte yol yürüdüler."
 
"SİHA'LARIMIZIN BAŞARISI KİMİ RAHATSIZ EDİYOR ÖNCE?''
 
Çavuşoğlu, 7 Haziran seçiminde CHP'li genel başkan yardımcılarının bir parti meclisinde "Biz ailecek HDP'ye verdik." demelerini de hatırladıklarını anlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Onun ötesinde biz bir şey daha hatırlıyoruz; özellikle Güney Afrika'da gerçekleştirilen Sosyalist Enternasyonaller Kongresi'nde bir bildirinin altına imza atıldığı ve o bildirinin maddelerinden bir tanesinde PKK'yı bir 'özgürlükçü halk hareketi' olarak tanımlayan bir metin vardı. Bunun altına da imza atıldı. Kaldı ki bugün baktığımız zaman SİHA'larımızın başarısı kimi rahatsız ediyor önce? CHP içindeki kimi milletvekillerini rahatsız ediyor. Terörist cenazelerinde gözyaşı dökenlerin hangi partiden olduğuna baktığımızda, bunlar CHP'li olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bu noktada şaşırtıcı bir şey zaten değil bizim için. Onlar da bunu hiçbir zaman inkar etmiyorlar. Biz 'Yerli ve milli ittifak, milli mutabakat' dedik, dolayısıyla onlar da adını ne koyarlar, kendileri bilir."
 
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, valilik ziyaretinin ardından restorasyon çalışmaları devam eden Rüstem Paşa Camisi'ni gezdi. Daha sonra öğle yemeği için bir restorana giden Çavuşoğlu, yolda karşılaştığı vatandaşlarla sohbet etti.
 

  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” “Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü Açılış tö..
“Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” “Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayını ..
“Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” “Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Valiliği ve Belediyesince Altınpark Sosyal Te..
Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Üniversitesi’nin Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap..
  BİTCOİN SANAL PARA HABERLERİ
Güneydoğu'da Bitcoin alarmı! Güneydoğu'da Bitcoin alarmı! Kaçak elektrik kullanımının yoğun olduğu bölgelerde, Bitcoin üretildiği ihbarı a..
Bitcoin'in resmen çakıldı Bitcoin'in resmen çakıldı Geleceğin para piyasası olarak ilan edilen kripto para piyasasında, Bitcoin bir ..
Bitcoin Meclis gündemine geldi Bitcoin Meclis gündemine geldi Maliye Bakanı Naci Ağbal, her geçen gün değerini artıran sanal para birimi Bitco..
Avrupa Birliği'nden Bitcoin çağrısı Avrupa Birliği'nden Bitcoin çağrısı AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Dombrovskis, Bitcoin'in gerçek bir para birimi ol..
  SİYASET HABERLERİ
ABD yönetiminden farklı Menbiç açıklamaları ABD yönetiminden farklı Menbiç açıklamaları ABD'nin Menbiç'teki askeri varlığına dair Pentagon net bir açıklama yapmaktan çe..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Regaip Kandili mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Regaip Kandili mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajında, 'Milletimizin ve İslam aleminin Regaip geces..
Bahçeli'nin A Takımı belli oldu Bahçeli'nin A Takımı belli oldu MHP'de Başkanlık Divanı'na 7 yeni isim katıldı. Yaşar Yıldırım, İzzet Yontar, Fe..
HDP'li Ağoğlu, tutuklandı HDP'li Ağoğlu, tutuklandı Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde nevruz kutlamalarında yaptığı konuşmanın ardından '..
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı