HABER AKIŞI

Büyük gelişme! Afrin'de bozguna uğrayan teröristler infaza başladı!

 Tarih: 02-03-2018 10:00:00
Afrin Operasyonu kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) üstün başarısıyla bozguna uğratılan hain terör teröristler tek tek dağılmaya başladı. Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesine yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nın başlamasından itibaren örgüt içi tartışmalar sonrasında 30'dan fazla sayıda sayıda teröristin infaz edildiği bilgisine ulaşıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin Suriye'nin kuzeybatısında yer alan Afrin bölgesine yönelik stratejik ve tam teçhizatlı bir şekilde yürüttüğü Afrin Operasyonu'nun 38. gününe girmiş bulunmaktayız. 20 Ocak tarihinde başlatılarak birinci aşaması tamamlanan Afrin Operasyonu'nda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ederek PKK terör örgütünü bozguna uğrattı. Öyle ki, tüm bu gelişmeler sonrasında örgüt içi tartışmalar baş göstererek 30'dan fazla sayıda teröristin infaz edildiği kaydedildi. Öte yandan Afrin bölgesinde mücadele eden Türkmen Gruplardan Muntasırbillah Tümeni Komutanı Muhammed Paşa ise Afrin Operasyonu, diğer adıyla Zeytin Dalı Operasyonu sonrasında hain terör örgütü PKK cephesinde meydana gelen bozgununun nasıl gerçekleştirdiğini ortaya koyan önemli açıklamalar gerçekleştirdi. İşte, en yeni gelişmeler..

Şubat ayı başında Cinderes ve Raco’da Afrin’li terör örgütü mensupları ile Kandil bölgesinden gelen teröristler arasında gerginlik yaşandı, ardından yaşanan bu gerginlik Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun başarılı bir şekilde ilerlemesi sonrasında PKK cephesinde bozguna uğrama noktasına gelinerek örgüt içi tartışmalar yaşandı. PKK, Afrin bölgesinde kahraman askerimiz tarafından bozguna uğramasıyla birlikte 30’dan fazla teröristi infaz ederek, Raco ve Cindere’sine yeni sorumlular atadı. Bu doğrultuda erörist elebaşı Cemil Bayık, Raco bölgesi için Hüseyin Gabar adlı teröristi Afrin’e gönderirken, Cinderes bölgesi için de Mani Agid’i görevlendirdi. 

OPERASYONLAR KILI KIRK YARARAK HESAPLANDI!

Afrin’de savaşan Türkmen Gruplardan Muntasırbillah Tümeni Komutanı Muhammed Paşa, PKK cephesinde yaşanan bozgunu anlattı. Yeni Şafak gazetesinin haberine göre PKK işgalindeki köyleri en fazla 2.5 saatlik operasyonla özgürleştirdiklerini söyleyen Paşa, TSK’nın sivil hasassiyeti sebebiyle yerleşim birimlerine dönük operasyonların adeta kılı kırk yararak hesaplandığını belirtti.

AFRİN CEPHE HATTINDA YAŞANAN BÜYÜK GELİŞMELER…

Paşa, cephe hattında yaşananları şu sözlerle özetledi: “Bize harekât emri verilmesiyle terör örgütünü köylerden birkaç saat içinde söküyoruz. İlk başlarda tuttukları yüksek noktalardan ilerleyişimizi durdurmaya çalışıyorlardı ancak şimdi tünel, sığınak, keskin nişancı ve tüm güzergahı mayınlayarak mesafe almamızı engellemeye çalışıyorlar.”

ŞU ANA KADAR 130’DAN FAZLA NOKTAYI TEMİZLEDİK!

“Son 2 haftadır sivillerin arasına gizlenen kadın ve erkek teröristler intihar timi olarak görev almaya başladı. TSK, girilecek yerleşim birimlerinde sivillere dönük her ihtimali hesaplayarak hareket etmemizi istiyor. Bu durum belki gecikme gibi gözüküyor ancak sergilenen hassasiyet bölge insanında ciddi saygı ve güven uyandırıyor. Şu ana kadar 130’dan fazla noktayı temizledik.

AFRİN’DEKİ TERÖRİSTLERİN 3’TE 1’İ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ!

Cephe genelinde sayıları 6 bin 500 ila 7 bin arasında değişen PKK’lılardan 2 bini öldürüldü. Bu rakam, Afrin kadrosunun 3’te 1’ine tekabül ediyor. Ayrıca Cinderes ve Raco’ya şov amaçlı gelen Şebbiha ve Şii militanlardan bazıları da son 3 gündeki operasyonlar sonucu etkisiz hale getirildi.”

  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” “Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü Açılış tö..
“Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” “Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayını ..
“Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” “Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Valiliği ve Belediyesince Altınpark Sosyal Te..
Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Üniversitesi’nin Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap..
  BİTCOİN SANAL PARA HABERLERİ
Güneydoğu'da Bitcoin alarmı! Güneydoğu'da Bitcoin alarmı! Kaçak elektrik kullanımının yoğun olduğu bölgelerde, Bitcoin üretildiği ihbarı a..
Bitcoin'in resmen çakıldı Bitcoin'in resmen çakıldı Geleceğin para piyasası olarak ilan edilen kripto para piyasasında, Bitcoin bir ..
Bitcoin Meclis gündemine geldi Bitcoin Meclis gündemine geldi Maliye Bakanı Naci Ağbal, her geçen gün değerini artıran sanal para birimi Bitco..
Avrupa Birliği'nden Bitcoin çağrısı Avrupa Birliği'nden Bitcoin çağrısı AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Dombrovskis, Bitcoin'in gerçek bir para birimi ol..
  SİYASET HABERLERİ
ABD yönetiminden farklı Menbiç açıklamaları ABD yönetiminden farklı Menbiç açıklamaları ABD'nin Menbiç'teki askeri varlığına dair Pentagon net bir açıklama yapmaktan çe..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Regaip Kandili mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Regaip Kandili mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajında, 'Milletimizin ve İslam aleminin Regaip geces..
Bahçeli'nin A Takımı belli oldu Bahçeli'nin A Takımı belli oldu MHP'de Başkanlık Divanı'na 7 yeni isim katıldı. Yaşar Yıldırım, İzzet Yontar, Fe..
HDP'li Ağoğlu, tutuklandı HDP'li Ağoğlu, tutuklandı Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde nevruz kutlamalarında yaptığı konuşmanın ardından '..
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı