HABER AKIŞI

“Şehitlerimizin kemiklerini sızlatanlara bu millet hesap soracak”

 Tarih: 13-06-2018 12:30:00
Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya'da 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Genel Merkezini ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Herkes 15 Temmuz gecesini bir kez daha hatırlasın. Buna 'kontrollü darbe' diyenlere, şehitlerimizin kemiklerini sızlatanlara 24 Haziran'da bu millet hesap soracak." dedi.

Çalık, Malatya'da 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Genel Merkezini ziyaretinde, şehitleri rahmet ve minnetle andığını söyledi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olanların aileleri ve gazileri evinde ziyaret ederek hazırladıkları "15 Temmuz Milli İrade Zaferi'nin Analizi Kitabı" hakkında bilgi verdiklerini belirten Çalık, 15 Temmuz'a "kontrollü darbe" diyenleri eleştirdi.

"15 Temmuz milli irade zaferine 'kontrollü darbe' diyenler, bu kitaba iyi bakmalı" ifadesini kullanan Çalık, şöyle devam etti:

"Tek tek sayfalarını iyi okumalılar. 15 Temmuz darbe girişimine 'kontrollü darbe' deyip gece belediye başkanının evinde saklananlara, korkaklara... Korkaklar zafer anıtı dikemez. Burada bir zafer anıtı var ve bunu milletimiz dikti. Bu zafer anıtının dikilmesine Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan vesile oldu. O geceye 'kontrollü darbe' diyenler, buradaki rakamlara ve insanlarımızın nasıl şehit olduklarına bir bakmaları lazım. Şehitlerin nasıl şehit olduğunu yaptığımız araştırmada ortaya koşmuştuk. Şehitlerimizin yüzde 21'i uçakların bombalaması sonucu şehit oldu. Uçaklar havadan yağmur yağar gibi bomba attı. Tanklar insanların üzerinden geçti, bu nasıl bir kontrollü darbeydi. Şehitlerimizin yüzde 9'u tankların ezmesi sonucu şehit oldu. Helikopterlerden açılan ateş sonucu yüzde 6,3'ü, yüzde 47,5'i ise kurşunla, silahla şehit edildi. Bu nasıl kontrollü darbeydi."

Çalık, 15 Temmuz şehitlerinin yüzde 61'inin çocuğunun bulunduğuna işaret ederek, şehit çocuklarının kendilerine emanet olduğunu kaydetti.

15 Temmuz darbe girişiminin unutulmaması gerektiğini vurgulayan Çalık, "Herkes 15 Temmuz gecesini bir kez daha hatırlasın. Buna 'kontrollü darbe' diyenlere, şehitlerimizin kemiklerini sızlatanlara 24 Haziran'da bu millet hesap soracak. 83 yaşındaki, 9 yaşındaki gazimizin hesabını, 13-15 yaşındaki şehitlerimizin, hepsinin hesabını 24 Haziran'da bu milletimiz soracak." diye konuştu.

"FETÖ'cülere bu hesap sorulmalı"

Çalık, 15 Temmuz darbe girişiminde anaların evlatsız, evlatların anasız-babasız kaldığını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunları yapanlara bu hesap sorulmalı. FETÖ'cülere bu hesap sorulmalı. FETÖ'nün üyesi herkese bu hesap sorulmalı. 'FETÖ elebaşının Amerika'dan getirtilmesi için gereken evraklar verilmiyor, verilmemiş' diyen Muharrem İnce'den bunun hesabı sorulmalı. Bilmem kaç koli evrak, belge, bilgi Amerika'ya gönderildi. CHP'nin adayı İnce, 'Amerika'ya gerekli evraklar gönderilmemiş' diyor. Kılıçdaroğlu ertesi gün açıklama yapıyor, 'Bütün evraklar gönderilmiş'. Hanginiz yalan söylüyor, hanginiz doğru söylüyor, kimi kimi yalancı çıkarıyor. Birbirinize dönün önce bir konuşun, ondan sonra karar verin. Biz bir zafer anıtı diktik, bu zafer anıtının mimarı milletimizdir. İnşallah bu zafer anıtlarını sonuna kadar yaşatacağız."

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Türkiye’nin şahlanma vakti geldi” “Türkiye’nin şahlanma vakti geldi” Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, İzmir teşkilatı tarafından Buca ..
“Bir pehlivan kendi kategorisinde olmayanla meydana çıkmaz” “Bir pehlivan kendi kategorisinde olmayanla meydana çıkmaz” Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, HaberTürk televizyonunun ca..
Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ünal, Kahramanmaraş‘ta ziyaretlerde bulundu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ünal, Kahramanmaraş‘ta ziyaretlerde bulundu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, seçim çalışmalarını Kahrama..
“Yeni bir strateji belirledik, ülke topraklarına gelmeden terörü bulunduğu yerde yok etmek.” “Yeni bir strateji belirledik, ülke topraklarına gelmeden terörü bulunduğu yerde yok etmek.” Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de bir otelin kongre merkezinde muhtarlarla bulu..
  SİYASET HABERLERİ
Erdoğan: Benden randevu istediler, vermedim! Erdoğan: Benden randevu istediler, vermedim! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Mehmet'in Gezegeni Seçim Özel' programında ..
TSK'dan Münbiç hattında yeni devriye! TSK'dan Münbiç hattında yeni devriye! TSK ve ABD unsurlarınca, Fırat Kalkanı Harekatı alanıyla Münbiç arasında kalan h..
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mardin'de! Cumhurbaşkanı Erdoğan Mardin'de! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin mitinginde konuşuyor.
'Rotamız adalet ve demokrasi, pusulamız millettir' 'Rotamız adalet ve demokrasi, pusulamız millettir' Ak parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, 24 Haziran seçimleri için her gün ..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı