HABER AKIŞI

“Önce insan, önce sağlık, önce eğitim”

 Tarih: 14-06-2018 09:30:00
Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Çan ilçesinde yapılması planlanan yeni devlet hastanesinin temel atma törenine katıldı.

Grup Başkanvekili Bülent Turan, sağlığın "önce insan" diyen hükümetin çok önemli bir başlığı olduğunu belirterek, "Sağlığa bakacağız ki devlet millet kaynaşması daha iyi olsun. O yüzden diyoruz ki önce insan, önce sağlık, önce eğitim." dedi.

İlçede yapımı planlanan 221 yataklı, 23 bin metrekare kapalı alana sahip, 40 milyon lira yatırım bedeli olan yeni Çan Devlet Hastanesinin temel atma töreninde konuşan Turan, son bir aydan beri açılıştan açılışa, temelden temele koştuklarını söyledi.

Turan, gelişmiş ülke kriterlerinin başında eğitime, sağlığa yapılan yatırımların geldiğini vurgulayarak, "Bu sene bambaşka bir sayfa açıyoruz. Üniversitemizi büyütüyoruz, onunla ilgili görüşmelerimizi büyük oranda tamamladık. Üniversitelerin artmasının bir alt koşulu bölgede yurt olması, bu sene inşallah 550 kişilik yurdumuzun temelini atıyoruz ona da başlıyoruz." diye konuştu.

"Bu millete daha çok hizmet etmek istiyoruz"

Birkaç hafta önce Çanakkale merkezde Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin açılışını yaptıklarını anımsatan Turan, gelişmiş illerde sağlıkta ne varsa Çanakkale'de de onun olacağını söylediklerini, artık birçok operasyonun kentte yapılabildiğini ifade etti.

Aynı hizmetleri ilçelere de taşımaya çalıştıklarını vurgulayan Turan, şöyle konuştu:

"Ezine, Ayvacık bitti. Yenice bitmek üzere, Lapseki'yi geçen hafta açtık. Gelibolu'ya başlıyoruz, Biga bitti şimdi de Çan'ımıza da inşallah çok hızlı şekilde şu gördüğünüz örnek hastanemizin temelini atıp açılışını yapacağız. Çünkü sağlık 'önce insan' diyen devletimizin çok önemli bir başlığı, sağlığa bakacağız ki devlet millet kaynaşması daha iyi olsun. Sağlığı olmayan, huzuru olmayan, devlete de yan bakabilir yeri geldiğinde, o yüzden diyoruz ki önce insan, önce sağlık, önce eğitim. Birkaç gün önce 7 Haziran'da üniversite hastanemizde dört böbrek nakli yapıldı. Bu çok az bir yerde yapılabiliyor, artık organ naklimiz var ve yoğun olarak kullanılan bir organ nakli imkanımız var. Bunları daha da artırarak devamını istiyoruz. Biz bu millete daha çok hizmet etmek istiyoruz."

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Silvan Barajı, herkesi refaha doğru götürebilecek büyük bir projenin adıdır” “Silvan Barajı, herkesi refaha doğru götürebilecek büyük bir projenin adıdır” Genel Başkan Yardımcısı Eker, Silvan ilçesinde partisinin seçim koordinasyon mer..
“Amigo diliyle bir cumhurbaşkanı adayı konuşmaz” “Amigo diliyle bir cumhurbaşkanı adayı konuşmaz” Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Ramazan Bayramı dolayısıyla..
“Selahattin Demirtaş ile beraber yol yürüyorlar” “Selahattin Demirtaş ile beraber yol yürüyorlar” Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Foça İlçe Başkanlığına bayram ziyaretinde bul..
“İstanbul ‘evet’ dediyse Türkiye ‘evet’ demiştir” “İstanbul ‘evet’ dediyse Türkiye ‘evet’ demiştir” Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Yenikapı Miting Alanı'nda düzenl..
  SİYASET HABERLERİ
HDP'ye vatandaş tokadı HDP'ye vatandaş tokadı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Siirt milletvekili adaylarının katılımıyla Ku..
Saadet Partisi'nde 'terör' istifası Saadet Partisi'nde 'terör' istifası Saadet Partisi Şırnak milletvekili adayı Zeki Begiş, partisinin teröre destek ve..
Milletvekili adayı yaralıya ilk müdahalede bulundu Milletvekili adayı yaralıya ilk müdahalede bulundu Ordu'nun Korgan ilçesinde düzenlenen yayla festivalinde başından yaralanan güreş..
Marka şehir Antalya tarih yazdı Marka şehir Antalya tarih yazdı Antalya Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde tarih yazdı.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı