HABER AKIŞI

“İman kardeşliği ile hareket etmenin tam vaktidir”

 Tarih: 15-05-2018 20:30:00
Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, ramazan ayının başlayacak olması dolayısıyla açıklama yaptı.

Çalık, rahmetiyle, hikmetiyle, bereketiyle on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'i bir kez daha karşılamanın ve ruhun gıdası, bedenin şifası olan orucu tutabilecek olmanın eşsiz heyecanı ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti.

Ramazan ayının Allah'ın lütfettiği, ibadetleri arttırmak için tayin ettiği mübarek bir ay olduğunu hatırlatan Çalık, Kudüs'te yaşanan olaylara ilişkin de şunları kaydetti:

"Bu mübarek ayda maalesef bugün Kudüs'te yaşanan zalimlik, sadece Müslüman Filistin halkının değil, tüm ümmeti Muhammed'in üstüne kara bulut gibi çökmüş, insanlığın vicdanında derin yaralar açmıştır. İnsanlığın kadim şehri, İslam'ın ilk kıblesi Kudüs, hak, adalet ve hakkaniyet ile hiçbir şekilde bağdaşmayan, uluslararası hukuku çiğneyen, yürekleri kanatan bir saldırganlık ile işgal edilmekte, Filistin halkına alçakça bir vahşet uygulanmaktadır. "

Filistin'de yaşanan trajediye asla sessiz kalmadıklarını ve kalamayacaklarını vurgulayan Çalık, Kudüs'te yaşananların sadece Müslüman coğrafyasını değil, tüm dünyayı ilgilendiren önemli bir konu olduğunun altını çizdi.

Çalık, "Bugün bu barbarlık karşısında dillere vurulan mühür dünyayı vicdan katline sürüklemekte, zorbalara cesaret vermekte, küresel barışı linç etmektedir. Unutulmamalıdır ki zalime merhamet, mazluma ihanettir. Artık Müslümanlar olarak birleşmenin, ümmet bilinci ve iman kardeşliği ile hareket etmenin tam vaktidir. Uhuvvet idraki ve azmiyle birlik ve beraberliğimize balta vuran fitnecilere imkan vermeyelim." değerlendirmesinde bulundu. 

İfa ve idrak edilecek Ramazan-ı Şerif'in ülkeye, millete, tüm İslam alemine ve insanlığa hayır, huzur, barış getirmesini temenni eden Çalık, Kudüs'ün direnişinde ve Türkiye'nin müdafaasında şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilere acil şifalar diledi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Kılıçdaroğlu’nun Bakanımız ve MİT Başkanımızla ilgili söyledikleri yalandır” “Kılıçdaroğlu’nun Bakanımız ve MİT Başkanımızla ilgili söyledikleri yalandır” Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, İstanbul il başkanlığında d..
“Şeref yoksunu insanlar artık bu ülkede barınamayacak” “Şeref yoksunu insanlar artık bu ülkede barınamayacak” Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’..
“Halkımız demokrasiden üstün bir şey olmayacağını dünyaya gösterdi” “Halkımız demokrasiden üstün bir şey olmayacağını dünyaya gösterdi” Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Edirne'de AK Parti teşkilatıyla bir araya..
“Devletin şefkatli eli kazazedelerimizin üzerindedir” “Devletin şefkatli eli kazazedelerimizin üzerindedir” Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz'da m..
  SİYASET HABERLERİ
Erdoğan'dan karikatür davası Erdoğan'dan karikatür davası Başkan Erdoğan, sosyal medyada kendisine ilişkin hakaret içeren karikatür paylaş..
Mahir Ünal'dan kritik açıklamalar Mahir Ünal'dan kritik açıklamalar AK Parti sözcüsü Mahir Ünal gündeme dair değerlendirmelerde bulunuyor...
Dünya Erdoğan-Trump tokalaşmasını konuşuyor Dünya Erdoğan-Trump tokalaşmasını konuşuyor ABD Başkanı Donald Trump'ın Brüksel'de gerçekleşen NATO Zirvesi'nde Cumhurbaşkan..
Sarıkoca'dan Kılıçdaroğlu'na tokat gibi cevap Sarıkoca'dan Kılıçdaroğlu'na tokat gibi cevap Dün partisinin grup toplantısında Adil Öksüz olayıyla ilgili iddialarda bulunan ..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı