HABER AKIŞI

“Biz yerel yönetimlere çok büyük önem veren bir siyasi partiyiz”

 Tarih: 19-09-2017 13:00:00
Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi ziyaret etti.

Belediyenin ziyaretçi defterini imzalayan Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, yerel yönetimlerin sadece kentlerin fiziki ihtiyaçlarını karşılayan kurumları olmadığını, aynı zamanda sosyal, ekonomik ve yerel kalkınmanın öncülüğünü yaptığını söyledi.

Yerel yönetimlerin kentler için büyük öneme sahip olduğunu belirten Yılmaz, "Biz yerel yönetimlere çok büyük önem veren bir siyasi partiyiz. AK Parti bir anlamda yerel yönetimlerden büyüyerek merkezi idareye geldi. Yerel yönetimdeki başarısıyla, çalışmasıyla halkın gönlünü kazanan Sayın Cumhurbaşkanımız ve o dönemki ekip, zaman içerisinde merkezi idarede de bütün ülkede de halkın güveniyle büyük hizmetler yaptı." diye konuştu.

Yılmaz, gelecek dönemde en fazla önemi yine yerel yönetimlere vereceklerinin altını çizerek, yerel yönetimlerin güzel çalışmalarıyla vatandaşların gönlünde taht kurduklarını ifade etti.

Yerel yönetimlerin fiziki hizmetlerin yanında vatandaşın gönlüne dokunan hizmetler yapması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, "Özellikle garip gurebaya sahip çıkan, her köşede yaşayan vatandaşlarımıza ulaşan, onlarla gönül bağı kuran bir yerel yönetim bizim yaklaşımımız. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz bu konuda bu güne kadar çok çok önemli işler yaptı." dedi.

Türkiye'ye sığınan Suriyeliler

Bir gazetecinin "Şanlıurfa'da 500 bin Suriyeli yaşıyor. Bu nedenle daha fazla hizmet alması gerekiyor. Bununla ilgili herhangi bir çalışma var mı?" şeklindeki sorusuna Cevdet Yılmaz, şu yanıtı verdi:

"Elbette Suriye'den gelen kardeşlerimizle ilgili merkezi yönetim AFAD kanalıya belli yatırımlar yapıyor. Diğer taraftan da yerel yönetimler üzerinde ister istemez belli bir maliyet oluşuyor maalesef. Geçmişte bunu dikkate alarak özellikle nüfusunun yüzde 10'undan fazla Suriyeliyi misafir eden belediyelerimize belli bir imkan sağlamıştık. Böyle çalışmalar da yapılmıştı. Özellikle mültecilerle, meseleleriyle daha yoğun ilgilenen belediyelerimizin ihtiyaçlarına her zaman bu gözle bakıyoruz. Bu ihtiyaçların karşılanması yönünde de imkanlar dahilinde gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bundan sonra da bu konular yeri geldikçe hükümetimiz tarafından ele alınacaktır."

Açıklamanın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yılmaz'a çalışmaları hakkında bilgi verdi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Şırnak’ta hayatını kaybeden işçilerin ailelerini ziyaret etti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Şırnak’ta hayatını kaybeden işçilerin ailelerini ziyaret etti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Şırnak'ta ruhsatsız kömür ocağında meydana ..
“Şehrin bütün dinamikleri burada” “Şehrin bütün dinamikleri burada” Genel Başkan Yardımcısı Karacan, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerine hitap e..
“PKK terör örgütüyle mücadele gerçekleştirilmesi konusunda İran’ın yakın iş birliğini önemsiyoruz” “PKK terör örgütüyle mücadele gerçekleştirilmesi konusunda İran’ın yakın iş birliğini önemsiyoruz” Başbakan Binali Yıldırım, İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri ..
  SİYASET HABERLERİ
Erdoğan: Yüz yüze görüşünce sayı artıyor ama... Erdoğan: Yüz yüze görüşünce sayı artıyor ama... Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT World Forum'unda 'Dünya 5'ten büyüktür' sözüne bazı ü..
Eyüp ilçesinin ismi değişti Eyüp ilçesinin ismi değişti İstanbul’un Eyüp ilçesinin adının Eyüpsultan’ olarak değiştirilmesine ilişkin ka..
Çarpıcı istifa açıklaması: Bismillah dedi imzaladı Çarpıcı istifa açıklaması: Bismillah dedi imzaladı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, belediye başkanlarının istifaları il..
Erdoğan'dan adrese teslim mesaj Erdoğan'dan adrese teslim mesaj Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Herkesin bazı gerçekleri bilmesi lazım" diy..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı