HABER AKIŞI

“Biz yerel yönetimlere çok büyük önem veren bir siyasi partiyiz”

 Tarih: 19-09-2017 13:00:00
Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi ziyaret etti.

Belediyenin ziyaretçi defterini imzalayan Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, yerel yönetimlerin sadece kentlerin fiziki ihtiyaçlarını karşılayan kurumları olmadığını, aynı zamanda sosyal, ekonomik ve yerel kalkınmanın öncülüğünü yaptığını söyledi.

Yerel yönetimlerin kentler için büyük öneme sahip olduğunu belirten Yılmaz, "Biz yerel yönetimlere çok büyük önem veren bir siyasi partiyiz. AK Parti bir anlamda yerel yönetimlerden büyüyerek merkezi idareye geldi. Yerel yönetimdeki başarısıyla, çalışmasıyla halkın gönlünü kazanan Sayın Cumhurbaşkanımız ve o dönemki ekip, zaman içerisinde merkezi idarede de bütün ülkede de halkın güveniyle büyük hizmetler yaptı." diye konuştu.

Yılmaz, gelecek dönemde en fazla önemi yine yerel yönetimlere vereceklerinin altını çizerek, yerel yönetimlerin güzel çalışmalarıyla vatandaşların gönlünde taht kurduklarını ifade etti.

Yerel yönetimlerin fiziki hizmetlerin yanında vatandaşın gönlüne dokunan hizmetler yapması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, "Özellikle garip gurebaya sahip çıkan, her köşede yaşayan vatandaşlarımıza ulaşan, onlarla gönül bağı kuran bir yerel yönetim bizim yaklaşımımız. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz bu konuda bu güne kadar çok çok önemli işler yaptı." dedi.

Türkiye'ye sığınan Suriyeliler

Bir gazetecinin "Şanlıurfa'da 500 bin Suriyeli yaşıyor. Bu nedenle daha fazla hizmet alması gerekiyor. Bununla ilgili herhangi bir çalışma var mı?" şeklindeki sorusuna Cevdet Yılmaz, şu yanıtı verdi:

"Elbette Suriye'den gelen kardeşlerimizle ilgili merkezi yönetim AFAD kanalıya belli yatırımlar yapıyor. Diğer taraftan da yerel yönetimler üzerinde ister istemez belli bir maliyet oluşuyor maalesef. Geçmişte bunu dikkate alarak özellikle nüfusunun yüzde 10'undan fazla Suriyeliyi misafir eden belediyelerimize belli bir imkan sağlamıştık. Böyle çalışmalar da yapılmıştı. Özellikle mültecilerle, meseleleriyle daha yoğun ilgilenen belediyelerimizin ihtiyaçlarına her zaman bu gözle bakıyoruz. Bu ihtiyaçların karşılanması yönünde de imkanlar dahilinde gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bundan sonra da bu konular yeri geldikçe hükümetimiz tarafından ele alınacaktır."

Açıklamanın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yılmaz'a çalışmaları hakkında bilgi verdi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” “Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü Açılış tö..
“Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” “Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayını ..
“Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” “Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Valiliği ve Belediyesince Altınpark Sosyal Te..
Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Üniversitesi’nin Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap..
  BİTCOİN SANAL PARA HABERLERİ
Güneydoğu'da Bitcoin alarmı! Güneydoğu'da Bitcoin alarmı! Kaçak elektrik kullanımının yoğun olduğu bölgelerde, Bitcoin üretildiği ihbarı a..
Bitcoin'in resmen çakıldı Bitcoin'in resmen çakıldı Geleceğin para piyasası olarak ilan edilen kripto para piyasasında, Bitcoin bir ..
Bitcoin Meclis gündemine geldi Bitcoin Meclis gündemine geldi Maliye Bakanı Naci Ağbal, her geçen gün değerini artıran sanal para birimi Bitco..
Avrupa Birliği'nden Bitcoin çağrısı Avrupa Birliği'nden Bitcoin çağrısı AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Dombrovskis, Bitcoin'in gerçek bir para birimi ol..
  SİYASET HABERLERİ
Başkan Uysal açıkladı: Metroda önceliğimiz... Başkan Uysal açıkladı: Metroda önceliğimiz... İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Arnavutköy olağan kongresinde..
Başbakan'dan sert tepki: Çıkıntılık yapıyor Başbakan'dan sert tepki: Çıkıntılık yapıyor Azerbaycan’da ‘6. Küresel Bakü Forumu’ toplantısına katılan Başbakan Binali Yıld..
Afrin düşmek üzere, Claudia Roth sahneye çıktı! Afrin düşmek üzere, Claudia Roth sahneye çıktı! Yeşiller partili Claudia Roth, Alman hükümetinin Türkiye'ye yönelik tutumunu ele..
Cumhurbaşkanı Erdoğan Stoltenberg ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Stoltenberg ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bu..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı