HABER AKIŞI

“Biz yerel yönetimlere çok büyük önem veren bir siyasi partiyiz”

 Tarih: 19-09-2017 13:00:00
Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi ziyaret etti.

Belediyenin ziyaretçi defterini imzalayan Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, yerel yönetimlerin sadece kentlerin fiziki ihtiyaçlarını karşılayan kurumları olmadığını, aynı zamanda sosyal, ekonomik ve yerel kalkınmanın öncülüğünü yaptığını söyledi.

Yerel yönetimlerin kentler için büyük öneme sahip olduğunu belirten Yılmaz, "Biz yerel yönetimlere çok büyük önem veren bir siyasi partiyiz. AK Parti bir anlamda yerel yönetimlerden büyüyerek merkezi idareye geldi. Yerel yönetimdeki başarısıyla, çalışmasıyla halkın gönlünü kazanan Sayın Cumhurbaşkanımız ve o dönemki ekip, zaman içerisinde merkezi idarede de bütün ülkede de halkın güveniyle büyük hizmetler yaptı." diye konuştu.

Yılmaz, gelecek dönemde en fazla önemi yine yerel yönetimlere vereceklerinin altını çizerek, yerel yönetimlerin güzel çalışmalarıyla vatandaşların gönlünde taht kurduklarını ifade etti.

Yerel yönetimlerin fiziki hizmetlerin yanında vatandaşın gönlüne dokunan hizmetler yapması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, "Özellikle garip gurebaya sahip çıkan, her köşede yaşayan vatandaşlarımıza ulaşan, onlarla gönül bağı kuran bir yerel yönetim bizim yaklaşımımız. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz bu konuda bu güne kadar çok çok önemli işler yaptı." dedi.

Türkiye'ye sığınan Suriyeliler

Bir gazetecinin "Şanlıurfa'da 500 bin Suriyeli yaşıyor. Bu nedenle daha fazla hizmet alması gerekiyor. Bununla ilgili herhangi bir çalışma var mı?" şeklindeki sorusuna Cevdet Yılmaz, şu yanıtı verdi:

"Elbette Suriye'den gelen kardeşlerimizle ilgili merkezi yönetim AFAD kanalıya belli yatırımlar yapıyor. Diğer taraftan da yerel yönetimler üzerinde ister istemez belli bir maliyet oluşuyor maalesef. Geçmişte bunu dikkate alarak özellikle nüfusunun yüzde 10'undan fazla Suriyeliyi misafir eden belediyelerimize belli bir imkan sağlamıştık. Böyle çalışmalar da yapılmıştı. Özellikle mültecilerle, meseleleriyle daha yoğun ilgilenen belediyelerimizin ihtiyaçlarına her zaman bu gözle bakıyoruz. Bu ihtiyaçların karşılanması yönünde de imkanlar dahilinde gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bundan sonra da bu konular yeri geldikçe hükümetimiz tarafından ele alınacaktır."

Açıklamanın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yılmaz'a çalışmaları hakkında bilgi verdi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Devlet aklı bir siyasi aklın ürünü değilse o devlet aklı kaçınılmaz olarak vesayet üretir” “Devlet aklı bir siyasi aklın ürünü değilse o devlet aklı kaçınılmaz olarak vesayet üretir” Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Uluslararası Darbe ile Müca..
“Bu birlik ve beraberlik, ülkemizin geleceğinin teminatıdır” “Bu birlik ve beraberlik, ülkemizin geleceğinin teminatıdır” Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"..
“Milletimizin önünde hiçbir gücün duramayacağı bir kez daha görülmüştür” “Milletimizin önünde hiçbir gücün duramayacağı bir kez daha görülmüştür” Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ..
  SİYASET HABERLERİ
Kılıçdaroğlu cephesinden ilk ses  geldi! Kılıçdaroğlu cephesinden ilk ses geldi! Basın toplantısı düzenleyen CHP Sözcüsü Tezcan olağanüstü kurultay için tek ihti..
MHP'den Meral Akşener hakkında suç duyurusu MHP'den Meral Akşener hakkında suç duyurusu MHP, Genel Başkan Bahçeli'ye yönelik ithamları ve hakaret ettiği iddiasıyla İYİ..
CHP'de olağanüstü kurultay çağrısı CHP'de olağanüstü kurultay çağrısı CHP'li vekillerden olağanüstü kurultay çağrısı geldi. Kurultay için imzalar topl..
Muharrem İnce: Bu iş tamam Muharrem İnce: Bu iş tamam Olağanüstü kurultay için harekete geçen Muharrem İnce'nin 15 gün içerisinde 625 ..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı