HABER AKIŞI

“Biz yerel yönetimlere çok büyük önem veren bir siyasi partiyiz”

 Tarih: 19-09-2017 13:00:00
Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi ziyaret etti.

Belediyenin ziyaretçi defterini imzalayan Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, yerel yönetimlerin sadece kentlerin fiziki ihtiyaçlarını karşılayan kurumları olmadığını, aynı zamanda sosyal, ekonomik ve yerel kalkınmanın öncülüğünü yaptığını söyledi.

Yerel yönetimlerin kentler için büyük öneme sahip olduğunu belirten Yılmaz, "Biz yerel yönetimlere çok büyük önem veren bir siyasi partiyiz. AK Parti bir anlamda yerel yönetimlerden büyüyerek merkezi idareye geldi. Yerel yönetimdeki başarısıyla, çalışmasıyla halkın gönlünü kazanan Sayın Cumhurbaşkanımız ve o dönemki ekip, zaman içerisinde merkezi idarede de bütün ülkede de halkın güveniyle büyük hizmetler yaptı." diye konuştu.

Yılmaz, gelecek dönemde en fazla önemi yine yerel yönetimlere vereceklerinin altını çizerek, yerel yönetimlerin güzel çalışmalarıyla vatandaşların gönlünde taht kurduklarını ifade etti.

Yerel yönetimlerin fiziki hizmetlerin yanında vatandaşın gönlüne dokunan hizmetler yapması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, "Özellikle garip gurebaya sahip çıkan, her köşede yaşayan vatandaşlarımıza ulaşan, onlarla gönül bağı kuran bir yerel yönetim bizim yaklaşımımız. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz bu konuda bu güne kadar çok çok önemli işler yaptı." dedi.

Türkiye'ye sığınan Suriyeliler

Bir gazetecinin "Şanlıurfa'da 500 bin Suriyeli yaşıyor. Bu nedenle daha fazla hizmet alması gerekiyor. Bununla ilgili herhangi bir çalışma var mı?" şeklindeki sorusuna Cevdet Yılmaz, şu yanıtı verdi:

"Elbette Suriye'den gelen kardeşlerimizle ilgili merkezi yönetim AFAD kanalıya belli yatırımlar yapıyor. Diğer taraftan da yerel yönetimler üzerinde ister istemez belli bir maliyet oluşuyor maalesef. Geçmişte bunu dikkate alarak özellikle nüfusunun yüzde 10'undan fazla Suriyeliyi misafir eden belediyelerimize belli bir imkan sağlamıştık. Böyle çalışmalar da yapılmıştı. Özellikle mültecilerle, meseleleriyle daha yoğun ilgilenen belediyelerimizin ihtiyaçlarına her zaman bu gözle bakıyoruz. Bu ihtiyaçların karşılanması yönünde de imkanlar dahilinde gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bundan sonra da bu konular yeri geldikçe hükümetimiz tarafından ele alınacaktır."

Açıklamanın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yılmaz'a çalışmaları hakkında bilgi verdi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” “Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü Açılış tö..
“Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” “Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayını ..
“Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” “Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Valiliği ve Belediyesince Altınpark Sosyal Te..
Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Üniversitesi’nin Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap..
  BİTCOİN SANAL PARA HABERLERİ
Bitcoin 2018' e girmeden 100 Bin TL' yi Deneyecek !!! Bitcoin 2018' e girmeden 100 Bin TL' yi Deneyecek !!! Bitcoinden şok beklenti, yatırımcılar hedefe ulaşacağından emin.
Bitcoin ve diğerleri… Piyasa değeri yarım trilyon dolar! Bitcoin ve diğerleri… Piyasa değeri yarım trilyon dolar! Yılın başında değeri bin dolarken şu aralar 16 bin dolardan işlem gören sanal pa..
Bitcoin’le  maaş devri Bitcoin’le maaş devri Japon GMO İnternet Group, Mart 2018’dan itibaren 4 bin çalışanına maaşlarının 10..
Bitcoin emtia piyasalarına da girecek Bitcoin emtia piyasalarına da girecek Blockchain teknolojisi, bitcoindeki yükseliş ile birlikte küresel finans piyasal..
  SİYASET HABERLERİ
Bülent Turan'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler Bülent Turan'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler AK Parti Grupbaşkanvekili Bülent Turan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle..
Türkiye'den bir Kudüs hamlesi daha! Türkiye'den bir Kudüs hamlesi daha! AKPM Türk heyeti, ABD'nin Kudüs kararını gelecek ay toplanacak Genel Kurulunda ..
Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da konuşuyor Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da konuşuyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Star Gazetesi'nin düzenlediği Necip Fazıl Öd..
Türk Büyükelçiliği'ne Almanya sürprizi Türk Büyükelçiliği'ne Almanya sürprizi Türkiye Almanya ilişkilerinin düzelmesi yönünde son zamanda atılan adımlara bir ..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı