HABER AKIŞI

“15 Temmuz bir yönüyle şer, bir yönüyle içinde hayırlar keşfettiğimiz bir gece”

 Tarih: 19-09-2017 20:00:00
Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Taksim Metro Kültür A.Ş. Sanat Galerisi'nde düzenlenen sergide konuştu.

Karaaslan, 15 Temmuz'u her platformda, her zaman ve her yerde anmanın anlamlı olduğunu söyledi.

15 Temmuz'un bir destan olduğunu anlatan Karaaslan, "Bir destanı tek bir yönüyle anlatmak mümkün değil. O yüzden farklı yönleriyle 15 Temmuz'u anlatmak istedik. Aslında bu sergiyi millet hazırladı. Milletin sesini, meydanlarda söylediklerini bizler sadece toparladık. Arkanızda görmüş olduğunuz pankartlar, afişler, dövizler, tamamen milletimizin 15 Temmuz gecesinden itibaren duygularının, hissiyatının, düşüncesinin, o elindeki mevcut imkanlarla birlikte, o sesi duyurmak için kullandığı yöntemlerle hazırlandı. Biz de onları toparladık. Bu önemli bir arşiv." diye konuştu. 

"Unutmadık, unutmayacağız"

15 Temmuz'u gelecek nesillere iletmek gibi bir sorumluluklarının olduğuna işaret eden Karaaslan, şunları kaydetti: 

"15 Temmuz bir yönüyle şer, bir yönüyle içinde hayırlar keşfettiğimiz bir gece. 15 Temmuz bir tarafıyla çok karanlık ama bir bir tarafıyla da aydınlığa kavuştuğumuz bir gece. Dolayısıyla 15 Temmuz'u tek bir yönüyle anlatmak mümkün değil. Bir tarafta hain bir çete, bir terör örgütü bir tarafta da canından vazgeçen, bu toprakları bize vatan yapan, vatan kalması için mücadele eden, 2016'da karşımıza çıkan kahramanlar var."

Bütün şehitleri aziz hatıraları karşısında bir kez daha rahmetle andıklarını anlatan Karaaslan, Gaziler Haftası'nda serginin açılışını yapmanın kendileri için de daha anlamlı olduğunu dile getirdi. 

Serginin 15 Temmuz'un seneyi devriyesinde AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıldığını anımsatan Karaaslan, "Bu sergi İstanbul'da olmazsa, olmazdı. Çünkü Türkiye'nin dört bir yerinde yaşandığı gibi İstanbul'da, Ankara'da özellikle hakikaten çok canlarımızı verdik, değerlerimizi kaybettik. Çok büyük bir mücadele verildi. Unutmadık, unutmayacağız. Aziz hatıralarını hep yaşatacağız." ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” “Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz” Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü Açılış tö..
“Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” “Değişim talebi milletin talebidir, bu talebi ıskalarsak 2019’da çok şeyi ıskalayabiliriz” Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayını ..
“Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” “Yarınımız bugünden daha güzel, geleceğimiz daha parlak daha aydınlık olacak” Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Valiliği ve Belediyesince Altınpark Sosyal Te..
Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Yıldırım, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuştu Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Üniversitesi’nin Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap..
  BİTCOİN SANAL PARA HABERLERİ
Bitcoin 2018' e girmeden 100 Bin TL' yi Deneyecek !!! Bitcoin 2018' e girmeden 100 Bin TL' yi Deneyecek !!! Bitcoinden şok beklenti, yatırımcılar hedefe ulaşacağından emin.
Bitcoin ve diğerleri… Piyasa değeri yarım trilyon dolar! Bitcoin ve diğerleri… Piyasa değeri yarım trilyon dolar! Yılın başında değeri bin dolarken şu aralar 16 bin dolardan işlem gören sanal pa..
Bitcoin’le  maaş devri Bitcoin’le maaş devri Japon GMO İnternet Group, Mart 2018’dan itibaren 4 bin çalışanına maaşlarının 10..
Bitcoin emtia piyasalarına da girecek Bitcoin emtia piyasalarına da girecek Blockchain teknolojisi, bitcoindeki yükseliş ile birlikte küresel finans piyasal..
  SİYASET HABERLERİ
Bakan Eroğlu yazdı, Haluk Levent seslendirecek Bakan Eroğlu yazdı, Haluk Levent seslendirecek Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ayvalık'ta çıkan yangında kül olan Cenn..
Türkiye'den flaş Kudüs açıklaması! Türkiye'den flaş Kudüs açıklaması! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Bizler, diğer ülkeleri Filistin Devletini 1967 sını..
Kılıçdaroğlu yalana doymadı 32 soruşturması varmış Kılıçdaroğlu yalana doymadı 32 soruşturması varmış CHP liderinin, “Aklandı” diyerek savunduğu CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı İlge..
CHP'den Bakan Soylu hamlesi CHP'den Bakan Soylu hamlesi Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programına katılan AK Parti Grup Başkan Vek..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı