HABER AKIŞI

“15 Temmuz bir yönüyle şer, bir yönüyle içinde hayırlar keşfettiğimiz bir gece”

 Tarih: 19-09-2017 20:00:00
Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Taksim Metro Kültür A.Ş. Sanat Galerisi'nde düzenlenen sergide konuştu.

Karaaslan, 15 Temmuz'u her platformda, her zaman ve her yerde anmanın anlamlı olduğunu söyledi.

15 Temmuz'un bir destan olduğunu anlatan Karaaslan, "Bir destanı tek bir yönüyle anlatmak mümkün değil. O yüzden farklı yönleriyle 15 Temmuz'u anlatmak istedik. Aslında bu sergiyi millet hazırladı. Milletin sesini, meydanlarda söylediklerini bizler sadece toparladık. Arkanızda görmüş olduğunuz pankartlar, afişler, dövizler, tamamen milletimizin 15 Temmuz gecesinden itibaren duygularının, hissiyatının, düşüncesinin, o elindeki mevcut imkanlarla birlikte, o sesi duyurmak için kullandığı yöntemlerle hazırlandı. Biz de onları toparladık. Bu önemli bir arşiv." diye konuştu. 

"Unutmadık, unutmayacağız"

15 Temmuz'u gelecek nesillere iletmek gibi bir sorumluluklarının olduğuna işaret eden Karaaslan, şunları kaydetti: 

"15 Temmuz bir yönüyle şer, bir yönüyle içinde hayırlar keşfettiğimiz bir gece. 15 Temmuz bir tarafıyla çok karanlık ama bir bir tarafıyla da aydınlığa kavuştuğumuz bir gece. Dolayısıyla 15 Temmuz'u tek bir yönüyle anlatmak mümkün değil. Bir tarafta hain bir çete, bir terör örgütü bir tarafta da canından vazgeçen, bu toprakları bize vatan yapan, vatan kalması için mücadele eden, 2016'da karşımıza çıkan kahramanlar var."

Bütün şehitleri aziz hatıraları karşısında bir kez daha rahmetle andıklarını anlatan Karaaslan, Gaziler Haftası'nda serginin açılışını yapmanın kendileri için de daha anlamlı olduğunu dile getirdi. 

Serginin 15 Temmuz'un seneyi devriyesinde AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıldığını anımsatan Karaaslan, "Bu sergi İstanbul'da olmazsa, olmazdı. Çünkü Türkiye'nin dört bir yerinde yaşandığı gibi İstanbul'da, Ankara'da özellikle hakikaten çok canlarımızı verdik, değerlerimizi kaybettik. Çok büyük bir mücadele verildi. Unutmadık, unutmayacağız. Aziz hatıralarını hep yaşatacağız." ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Şırnak’ta hayatını kaybeden işçilerin ailelerini ziyaret etti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Şırnak’ta hayatını kaybeden işçilerin ailelerini ziyaret etti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Şırnak'ta ruhsatsız kömür ocağında meydana ..
“Şehrin bütün dinamikleri burada” “Şehrin bütün dinamikleri burada” Genel Başkan Yardımcısı Karacan, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerine hitap e..
“PKK terör örgütüyle mücadele gerçekleştirilmesi konusunda İran’ın yakın iş birliğini önemsiyoruz” “PKK terör örgütüyle mücadele gerçekleştirilmesi konusunda İran’ın yakın iş birliğini önemsiyoruz” Başbakan Binali Yıldırım, İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri ..
  SİYASET HABERLERİ
Erdoğan: Yüz yüze görüşünce sayı artıyor ama... Erdoğan: Yüz yüze görüşünce sayı artıyor ama... Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT World Forum'unda 'Dünya 5'ten büyüktür' sözüne bazı ü..
Eyüp ilçesinin ismi değişti Eyüp ilçesinin ismi değişti İstanbul’un Eyüp ilçesinin adının Eyüpsultan’ olarak değiştirilmesine ilişkin ka..
Çarpıcı istifa açıklaması: Bismillah dedi imzaladı Çarpıcı istifa açıklaması: Bismillah dedi imzaladı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, belediye başkanlarının istifaları il..
Erdoğan'dan adrese teslim mesaj Erdoğan'dan adrese teslim mesaj Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Herkesin bazı gerçekleri bilmesi lazım" diy..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı