HABER AKIŞI

“15 Temmuz bir yönüyle şer, bir yönüyle içinde hayırlar keşfettiğimiz bir gece”

 Tarih: 19-09-2017 20:00:00
Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Taksim Metro Kültür A.Ş. Sanat Galerisi'nde düzenlenen sergide konuştu.

Karaaslan, 15 Temmuz'u her platformda, her zaman ve her yerde anmanın anlamlı olduğunu söyledi.

15 Temmuz'un bir destan olduğunu anlatan Karaaslan, "Bir destanı tek bir yönüyle anlatmak mümkün değil. O yüzden farklı yönleriyle 15 Temmuz'u anlatmak istedik. Aslında bu sergiyi millet hazırladı. Milletin sesini, meydanlarda söylediklerini bizler sadece toparladık. Arkanızda görmüş olduğunuz pankartlar, afişler, dövizler, tamamen milletimizin 15 Temmuz gecesinden itibaren duygularının, hissiyatının, düşüncesinin, o elindeki mevcut imkanlarla birlikte, o sesi duyurmak için kullandığı yöntemlerle hazırlandı. Biz de onları toparladık. Bu önemli bir arşiv." diye konuştu. 

"Unutmadık, unutmayacağız"

15 Temmuz'u gelecek nesillere iletmek gibi bir sorumluluklarının olduğuna işaret eden Karaaslan, şunları kaydetti: 

"15 Temmuz bir yönüyle şer, bir yönüyle içinde hayırlar keşfettiğimiz bir gece. 15 Temmuz bir tarafıyla çok karanlık ama bir bir tarafıyla da aydınlığa kavuştuğumuz bir gece. Dolayısıyla 15 Temmuz'u tek bir yönüyle anlatmak mümkün değil. Bir tarafta hain bir çete, bir terör örgütü bir tarafta da canından vazgeçen, bu toprakları bize vatan yapan, vatan kalması için mücadele eden, 2016'da karşımıza çıkan kahramanlar var."

Bütün şehitleri aziz hatıraları karşısında bir kez daha rahmetle andıklarını anlatan Karaaslan, Gaziler Haftası'nda serginin açılışını yapmanın kendileri için de daha anlamlı olduğunu dile getirdi. 

Serginin 15 Temmuz'un seneyi devriyesinde AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıldığını anımsatan Karaaslan, "Bu sergi İstanbul'da olmazsa, olmazdı. Çünkü Türkiye'nin dört bir yerinde yaşandığı gibi İstanbul'da, Ankara'da özellikle hakikaten çok canlarımızı verdik, değerlerimizi kaybettik. Çok büyük bir mücadele verildi. Unutmadık, unutmayacağız. Aziz hatıralarını hep yaşatacağız." ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AKPARTİ HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Asıl golü Pazar günü millet olarak muhalefete atacağız” “Asıl golü Pazar günü millet olarak muhalefete atacağız” Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Milletvekili adayı Alpay Özalan ile Bor..
“Türkiye’nin şahlanma vakti geldi” “Türkiye’nin şahlanma vakti geldi” Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, İzmir teşkilatı tarafından Buca ..
“Bir pehlivan kendi kategorisinde olmayanla meydana çıkmaz” “Bir pehlivan kendi kategorisinde olmayanla meydana çıkmaz” Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, HaberTürk televizyonunun ca..
Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ünal, Kahramanmaraş‘ta ziyaretlerde bulundu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ünal, Kahramanmaraş‘ta ziyaretlerde bulundu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, seçim çalışmalarını Kahrama..
  SİYASET HABERLERİ
Bahçeli'den İnce'ye: Dişlerini sökerler Bahçeli'den İnce'ye: Dişlerini sökerler Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin kahramanı olan İsmail Metin Temel'in apoletini sö..
İnce'den skandal 'dershane ve prim' savunması İnce'den skandal 'dershane ve prim' savunması CHP'nin adayı Muharrem İnce, daha önce sahibi olduğu dershanede 11 öğretmenin si..
İnce: Onlar bana gelince kazanacağımı anladım İnce: Onlar bana gelince kazanacağımı anladım CHP'nin adayı Muharrem İnce, Mersin'de Tevfik Sırrı Gür Stadı yanındaki alanda d..
Erdoğan: Benden randevu istediler, vermedim! Erdoğan: Benden randevu istediler, vermedim! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Mehmet'in Gezegeni Seçim Özel' programında ..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı