HABER AKIŞI

08 Haziran Karneler yarın saat kaçta dağıtılacak?

 Tarih: 07-06-2018 13:10:00
Okulların kapanmasıyla birlikte 08 Haziran 2018 tarihi itibariyle karneler dağıtılacak. Peki bu sene karneler saat kaçta dağıtılacak? Sabahçılar ve öğrenciler MEB'in karne saati haberini merak ediyor.

2017 - 2018 eğitim öğretim dönemi 08 Haziran cuma günü sona eriyor. Zorlu derslerde geçen öğrenciler karnelerini almak için dakikaları sayıyor. Özellikle taktir ve teşekkür belgesi bekleyen öğrenciler yarın karnelerin saat kaçta dağıtılacağı öğrenmek için MEB açıklamasını merak ediyor.

KARNELER SAAT KAÇTA DAĞITILACAK? 

08 Haziran Cuma günü son bulacak olan eğitim öğretim yılında öğrencilerin karne almasının ardından 3 aylık yaz tatiline girilecektir. Karnelerin verileceği saat ile ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor. Her okul kendine göre bir saat belirliyor. 

Okul müdürlüğü bir saat vermemişse genel olarak karneler saat 10 vaya saat 11 de verilmektedir. Okulların karne verilme saatleri okul müdürlüklerince değişiklik gösterebilir. Sabahçı ve öğlenci grupları olan okullarda karneler, sabahçı gruplara karneler saat 10 veya 11 gibi verilecektir. Öğleden sonra olan gruplara ise yani öğlencilere karneler saat 2 gibi verilecektir. 

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak.

  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Bu zihniyete bir kez daha ‘dur’ diyeceğiz, geçit vermeyeceğiz” “Bu zihniyete bir kez daha ‘dur’ diyeceğiz, geçit vermeyeceğiz” Genel Sekreter Fatih Şahin, partisince Mamak ilçesi Yeşilbayır Mahallesi'nde düz..
“SÜTAŞ gibi tesislerin farkı, yerli girdi kullanmalarıdır” “SÜTAŞ gibi tesislerin farkı, yerli girdi kullanmalarıdır” Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, SÜTAŞ tarafından Bingöl'ün merkez Sarıçiç..
“Terör örgütleriyle her ne olursa olsun, her platformda mücadelemizi sürdüreceğiz” “Terör örgütleriyle her ne olursa olsun, her platformda mücadelemizi sürdüreceğiz” Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Büyükşehir Belediyesi Tomruk Kafe'de d..
“Önümüzdeki dönemde beş hedef sektör üzerinde büyümeyi sağlamak istiyoruz” “Önümüzdeki dönemde beş hedef sektör üzerinde büyümeyi sağlamak istiyoruz” Başbakan Binali Yıldırım, ATV-A Haber ortak canlı yayınında katıldığı programda ..
  SİYASET HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor... Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta halka hitap ediyor...
Hayrettin Hoca uyardı: Ölümün tecrübesi olmaz Hayrettin Hoca uyardı: Ölümün tecrübesi olmaz Prof. Hayrettin Karaman 24 Haziran seçimleri öncesi "Ölüm tecrübe edilemez ve so..
En yüksek seçmen artışı Güneydoğu'da En yüksek seçmen artışı Güneydoğu'da 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimine y..
AK Parti'nin rekor kıracağı il AK Parti'nin rekor kıracağı il Türkiye 24 Haziran Pazar günü tarihinin en kritik seçimine gidiyor. Haber7.com o..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı